fot. PAP

1. liga piłkarska. Lider podejmie Flotę

Prowadzący w tabeli Górnik Łęczna w niedzielę (godz. 12.30) podejmie Flotę Świnoujście w 20. kolejce 1. ligi piłkarskiej. Natomiast wicelider PGE GKS Bełchatów zmierzy się w sobotę (18) na własnym boisku z beniaminkiem Chojniczanką Chojnice.

Prowadzony przez Jurija Szatałowa zespół z Łęcznej udanie rozpoczął rundę rewanżową, bo w miniony weekend pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. W takich samych rozmiarach prowadzona przez Bogusława Baniaka Flota wygrała u siebie z Miedzią Legnica.

„Mocną stroną Górnika są szybcy skrzydłowi. Ten zespół na pewno potrafi również budować atak pozycyjny. Jednak gra drużyny z Łęcznej będzie pewnego rodzaju tajemnicą, bo przygotowuje się pod kątem konkretnego rywala” – powiedział na oficjalnej stronie Floty były piłkarz Górnika, obecnie występujący w drużynie ze Świnoujścia Łukasz Sołowiej.

W innym niedzielnym (godz. 12.15) spotkaniu Kolejarz Stróże podejmie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. W pierwszej wiosennej kolejce udanie w roli trenera Termaliki zadebiutował Piotr Mandrysz, bo jego podopieczni wygrali u siebie z Dolcanem Ząbki 1:0.

Z kolei w sobotę główny kandydat do awansu do ekstraklasy – PGE GKS Bełchatów, podejmie beniaminka Chojniczankę Chojnice. Gospodarze, którzy w poprzednim sezonie występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej, zajmują drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego Górnika tracą trzy punkty.

Do walki o ekstraklasę włączył się GKS Katowice, który nie rywalizował w niej od prawie dekady. W sobotę drużyna trenera Kazimierza Moskala podejmie Okocimski KS Brzesko.

 20. kolejkę zainauguruje piątkowe spotkanie beniaminka Energetyka ROW Rybnik z GKS Tychy (godz. 18). Tego samego dnia czwarta w tabeli Arka Gdynia podejmie Wisłę Płock (19).

Program 20. kolejki:

piątek, 14 marca

Energetyk ROW Rybnik – GKS Tychy (godz. 18.00)

Arka Gdynia – Wisła Płock(godz. 19.00)

sobota, 15 marca

Puszcza Niepołomice – Olimpia Grudziądz (15.00)

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn (15.00)

GKS Katowice – Okocimski KS Brzesko(17.00)

Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz (17.30)

PGE GKS Bełchatów – Chojniczanka Chojnice(18.00)

niedziela, 16 marca

Kolejarz Stróże – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (12.15)

Górnik Łęczna – Flota Świnoujście (12.30)

PAP

drukuj