Ekstraklasa. Hiszpański zaciąg zdał egzamin – trzy punkty Białej Gwiazdy

Wisła Kraków pokonała w swoim pierwszym meczu nowego sezonu Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:1. Udany debiut w barwach krakowskiego klubu zaliczył Carlitos. Hiszpan strzelił gola i asystował przy trafieniu Petara Brleka. Bramką z rzutu karnego odpowiedział Adam Gyurcso.

Szkoleniowcy obu zespołów przystępowali do rozgrywek w zgoła odmiennych nastrojach. Kiko Ramirez otrzymał komfort pracy w postaci kilku nowych zawodników. Do drużyny dołączyli m.in. Hiszpanie Julian Cuesta, Fran Velez i Carlitos. Maciej Skorża podczas przygotowań musiał posiłkować się natomiast wieloma młodymi i mniej doświadczonymi piłkarzami.

Gra od początku toczyła się na połowie gospodarzy. Przyjezdni wykorzystali swoją okazję w 16. minucie, kiedy to do siatki z rzutu wolnego trafił Carlitos. Chwilę później Hiszpan obsłużył dobrym podaniem Petara Brleka, a ten pewnie umieścił futbolówkę w bramce. W odpowiedzi z dystansu uderzył Marcin Listkowski. Julian Cuesta nie miał jednak problemów z zatrzymaniem strzału 19-latka. Kontaktowego gola w 33. minucie zdobył Adam Gyurcso. Węgier wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z wiślaków.

Skrzydłowy Portowców próbował szczęścia także po przerwie. Zadanie utrudnił mu Cuesta. Hiszpan interweniował skutecznie, dzięki czemu Biała Gwiazda nie straciła prowadzenia. Po drugiej stronie boiska minimalnie niecelnie przymierzył Brlek. Przez długi czas na boisku nie działo się zbyt wiele. Dopiero w doliczonym czasie gry znakomitą okazję miał Jakub Bartosz. 20-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Załuską. Ten zdołał wybić piłkę nogą. Szczecinianie nie potrafili wyprowadzić skutecznego kontrataku i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Trzy punkty na starcie sezonu są dobrym prognostykiem dla Wisły. Zawodnicy sprowadzeni do klubu przez Kiko Ramireza mogą podnieść jakość zespołu. Włodarze Portowców powinni pomyśleć natomiast nad wzmocnieniami przed kolejnymi zmaganiami.