fot. PAP/EPA

Euro 2016. Oceny Polaków za mecz z Portugalią

Mimo że Polacy odpadli z mistrzostw Europy po ćwierćfinałowym starciu z Portugalią, piłkarze dali z siebie wszystko i stoczyli kolejny zacięty bój. Na szczególne słowa uznania zasłużył Grzegorz Krychowiak. Z dobrej strony pokazali się też Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski czy Robert Lewandowski.


Łukasz Fabiański 7,5

Quarter final Poland vs Portugal„Fabian” był niemal bezbłędny między słupkami. Przy straconej, po rykoszecie od Krychowiaka, bramce nie miał większych szans. Nasz golkiper bronił pewnie, a dodatkowo dobrze wprowadzał piłkę do gry, często zagrywając wprost na głowę Artura Jędrzejczyka. W serii rzutów karnych nie miał większych szans na wybronienie którejkolwiek z „jedenastek”.


Artur Jędrzejczyk 6

Quarter final Poland vs PortugalSkupiał się przede wszystkim na grze w destrukcji. Stoczył sporo pojedynków z Renato Sanchesem. Dobrze współpracował z Kamilem Grosickim podczas akcji zaczepnych. Podobnie jak Łukasz Piszczek sporo biegał, ale był nieco mniej efektywny.


Kamil Glik 7,5

Quarter final Poland vs PortugalKlasyka – twarda i pewna postawa w defensywie. Wspólnie z Michałem Pazdanem, podobnie jak w poprzednich meczach, stworzyli duet niemal nie do przejścia. Portugalczycy podchodzili do niego z respektem. Zdarzyło mu się złamać linię spalonego, ale obyło się bez konsekwencji.


Michał Pazdan 7

Quarter final Poland vs PortugalDobry mecz w obronie. Ofiarne interwencje to jego znak rozpoznawczy na francuskim turnieju i nie inaczej było w starciu z Portugalczykami. Starał się rozgrywać futbolówkę i rozrzucać ciężar gry, ale nie zawsze mu to wychodziło. Wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej to coś, nad czym musi jeszcze popracować.


Łukasz Piszczek 7

Quarter final Poland vs PortugalNasz prawy obrońca potwierdził swoją znakomitą formę. Biegał od szesnastki do szesnastki bez chwili wytchnienia. W dogrywce, kiedy z sił opadł już Jakub Błaszczykowski, często wcielał się w rolę skrzydłowego, robiąc sporo szumu pod bramką rywali. Niesamowita kondycja pozwoliła mu grać na najwyższym poziomie przez 120 minut.


Kamil Grosicki 6,5

Quarter final Poland vs PortugalRozpoczął z wysokiego „C”, notując asystę przy golu Roberta Lewandowskiego. Poza tym sporo dryblował i szarpał na skrzydle, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. Gdyby szybciej wrócił do defensywy przy akcji bramkowej dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego, mógłby zapobiec utracie gola.


Krzysztof Mączyński 6

Krzysztof M¹czyñskiTradycyjny występ „Mąki” w kadrze. Dużo biegał, przerywał akcje i był mało widoczny. Nie pchał się na siłę do przodu i wypełniał swoje zadania taktyczne. Niewiele zabrakło, a zablokowałby strzał Sanchesa ofiarnym wślizgiem.


Grzegorz Krychowiak 8,5

Quarter final Poland vs PortugalKrychowiak po raz kolejny zaprezentował się świetnie. Bardzo dobrze ustawiał się w defensywie – odbierał, przecinał akcje, dużo biegał i szybko wracał, żeby wesprzeć obrońców. Mądrze rozpoczynał akcje naszego zespołu, a kiedy widział, że nam nie idzie sam pokusił się o rajd z futbolówką.


Jakub Błaszczykowski 8

Jakub B³aszczykowskiZnakomity mecz „Kuby” przede wszystkim w defensywie. Prawa flanka, poza drobnymi wyjątkami, była nie do przejścia. Kilka razy stworzył zagrożenie pod bramką rywali. W dogrywce nieco przygasł w ataku, ale w dalszym ciągu był skuteczny w odbiorze piłki.


Arkadiusz Milik 6,5

Quarter final Poland vs PortugalSzukał swojej okazji do zdobycia gola, ale zabrakło mu skuteczności. Popisał się znakomitym powrotem w nasze pole karne pod koniec pierwszej połowy, przerywając groźny atak Portugalczyków.


Robert Lewandowski 8

Robert Lewandowski PepeJuż na początku spotkania zamknął usta krytykom, umieszczając futbolówkę w bramce. Sporo pracował też w rozgrywaniu naszych akcji. Kiedy zaszła taka potrzeba, potrafił przytrzymać piłkę i dać swoim partnerom chwilę na złapanie oddechu.


Tomasz Jodłowiec 5

Quarter final Poland vs PortugalNie pokazał niczego szczególnego. Nie brał ciężaru gry na swoje barki i zdążył jeszcze złapać żółtą kartkę.


Bartosz Kapustka 6

Quarter final Poland vs PortugalWszedł na zmęczonych rywali i parę razy pokazał się w ofensywie, ale nie zrobił tak wielkiej różnicy, jak w meczu z Irlandią Północną.

Sport.RIRM

drukuj