Serie A. 10. gol Arkadiusza Milika, Napoli z kolejną wygraną

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowało SSC Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso pokonali na wyjeździe Hellas Werona 2:0, a wynik meczu otworzył Arkadiusz Milik. Dla Polaka było to dziesiąte trafienie w obecnym sezonie Serie A.

Hellas Werona – SSC Napoli 0:2 (0:1)
Arkadiusz Milik 38′ Hirving Lozano 90′

Wychowanek Rozwoju Katowice wpisał się na listę strzelców w 38. minucie spotkania. Wówczas świetnie odnalazł się w polu karnym rywali i po centrze Matteo Politano z rzutu rożnego uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka zmusił do kapitulacji Marco Silvestriego.

Tym samym reprezentant Polski zdobył dziesiątą ligową bramkę w trwającym sezonie. Nasz rodak osiągnął ten rezultat w siedemnastu meczach na poziomie Serie A. Licząc natomiast wszystkie klubowe rozgrywki, zaliczył trzynaście trafień w dwudziestu pięciu występach.

Arkadiusz Milik opuścił murawę w 72. minucie. Całe spotkanie rozegrał z kolei Piotr Zieliński, który należał do wyróżniających się postaci na boisku.

Napoli ostatecznie pokonało Hellas 2:0, notując czwartą ligową wygraną z rzędu. Zespół Gennaro Gattuso umocnił się na szóstym miejscu w tabeli, jednak do czwartej Atalanty Bergamo wciąż traci sporo – bo aż dwanaście punktów.