Ekstraklasa. Legia wykorzystuje potknięcia rywali, Lech nabiera rozpędu

Legia Warszawa coraz pewniej zmierza po obronę mistrzostwa Polski. „Wojskowi” pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 1:0 i do siedmiu punktów powiększyli przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Ekipa Kosty Runjaica uległa u siebie będącemu w ostatnich tygodniach w wysokiej formie – Lechowi Poznań 0:1.

Kolejny krok w stronę 15. w historii mistrzostwa Polski wykonała Legia Warszawa. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 1:0, a o losach meczu przesądził Paweł Wszołek, który w 64. minucie – po indywidualnej akcji – strzałem przy dalszym słupku pokonał Matusa Putnocky’ego. W efekcie „Wojskowi” zanotowali trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i umocnili się na fotelu lidera, powiększając przewagę do siedmiu punktów nad drugą Pogonią Szczecin.

Drużyna Kosty Runjaica znalazła się w kryzysie – tym razem przegrała na własnym terenie z Lechem Poznań 0:1. Bohaterem spotkania został Bartosz Salamon. Dziewięciokrotny reprezentant Polski kilka minut przed przerwą zamienił na gola strzałem głową perfekcyjną wrzutkę Pedro Tiby zza linii pola karnego. Dla „Kolejorza” był to tym samym trzeci kolejny triumf na boiskach Ekstraklasy. W tabeli podopieczni Dariusza Żurawia plasują się już na szóstej pozycji. „Portowcy” natomiast w ostatnich czterech meczach wywalczyli zaledwie jedno „oczko”.

Dorobkiem punktowym z Pogonią zrównał się Raków Częstochowa, który bezbramkowo zremisował w Bełchatowie z Cracovią. Zespół Michała Probierza ma problem z wygrywaniem w ligowych rozgrywkach. Ostatni raz tej sztuki dokonał blisko trzy miesiące temu, a w tabeli ma tylko trzy „oczka” zapasu nad zamykającą stawkę Stalą Mielec. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego również pozostają bez zwycięstwa w tym roku. Przełamanie nie nastąpiło w Gliwicach, gdzie górą okazał się Piast. Trzecia ekipa ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy – choć już od 8. minuty musiała odrabiać straty – pokonała beniaminka 2:1 dzięki bramkom autorstwa Patryka Lipskiego i Tiago Alvesa.

W pozostałych starciach 20. serii gier Zagłębie Lubin pewnie uporało się u siebie z Jagiellonią Białystok 3:0, po komplet punktów sięgnęła także Warta Poznań w konfrontacji z Wisłą Płock (2:0). Remisami zakończyły się z kolei spotkania Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze (0:0) oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Lechią Gdańsk (2:2). Natomiast w zaległym pojedynku 16. kolejki pomiędzy Stalą Mielec a Wisłą Płock padł wynik 2:2. Gospodarze uratowali jedno „oczko” w końcówce meczu za sprawą Mateusza Matrasa.