Liga Mistrzów. Real Madryt i AC Milan w półfinale rozgrywek

Real Madryt oraz AC Milan jako pierwsze zapewniły sobie udział w półfinale bieżącej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Królewscy w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonali w Londynie Chelsea 2:0, zaś Rossoneri przypieczętowali awans, remisując na wyjeździe z Napoli 1:1.

Real udawał się do Londynu z dwubramkową zaliczką z pierwszego spotkania, co stawiało go z komfortowej sytuacji przed rewanżem z Chelsea. The Blues w pierwszej połowie meczu na Stamford Bridge próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Podopieczni Franka Lamparda mieli jednak problem ze skutecznym sfinalizowaniem swoich akcji. Najlepszą sytuację w doliczonym czasie zmarnował Marc Cucurella, który z 5 metrów trafił wprost w Thibauta Courtoisa.

Po zmianie stron jeszcze jedną szansę miała Chelsea, jednak strzał N’golo Kante w ostatniej chwili został zablokowany. Real czekał na okazje do szybkich kontr i doczekał się takiej w 58 minucie. Rodrygo urwał się prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne gospodarzy, zagrał do Viniciusa Juniora. Brazylijczyk odegrał na piąty metr do swojego rodaka, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 80 minucie Królewscy powiększyli swoją przewagę. Vinicius Junior zagrał z lewej strony boiska do Federico Valdeverde, Urugwajczyk wbiegł w pole karne, uprzedził obrońcę i zagrał do niepilnowanego Rodrygo, który z kilku metrów posłał piłkę do pustej bramki. Zespół z Madrytu bez większego problemu uporał się w dwumeczu z ekipą The Blues z zasłużenie awansował do półfinału LM.

Ciekawie zapowiadało się rewanżowe starcie Napoli z Milanem. Rossoneri wypracowali sobie na San Siro skromną zaliczkę, wygrywając z drużyną Luciano Spellettiego 1:0. Zespół z Neapolu musiał radzić sobie bez Kima Min-Jae oraz Andrego-Francka Zambo Anguissy, jednak do gry powrócił Victor Osimhen. Gospodarze ruszyli do ataku od początku spotkania, jednak ich starania nie przynosiły efektu bramkowego. W 22. minucie przed szansą na gola stanął natomiast Milan. Po faulu Mario Ruiego na Rafaelu Leao sędzia Szymon Marciniak przyznał Rossonerim rzut karny, jednak jedenastki nie wykorzystał Olivier Giroud. W 37 minucie doszło do kontrowersji w szesnastce zespołu z Mediolanu. Po wślizgu Leao na murawę upadł Hirving Lozano, jednak polski arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Tuż przed przerwą goście zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Rafael Leao przeprowadził indywidualną akcję, minął kilku rywali, wbiegł w pole karne i zagrał do Giroud, a Francuz z kilku metrów dopełnił formalności.

W drugiej połowie częściej przy futbolówce znajdowali się gracze lidera Serie A, jednak Rossoneri nadal zachowywali czyste konto. Duża w tym zasługa Mike’a Maignana, który w kilku sytuacjach popisywał się znakomitymi interwencjami. W 81. minucie Szymon Marciniak odgwizdał drugi w tym meczu rzut karny – tym razem dla Napoli za zagranie piłki ręką w szesnastce przez jednego z graczy gości. Do piłki podszedł Khvicha Kvaratskhelia, jednak Maignan wyczuł intencje Gruzina i odbił piłkę. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 90 minucie za sprawą skutecznego strzału głową Victora Osimhena. Na zdobycie gola na wagę dogrywki graczom z Neapolu zabrakło już czasu i Milan mógł cieszyć się z pierwszego od ponad 15 lat awansu do półfinału Ligi Mistrzów.