Liga Mistrzów. Legia z zaliczką przed rewanżem!

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe AS Trenczyn 1:0 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Zwycięskiego gola w 69. minucie zdobył Nemanja Nikolić. Dobry występ w bramce Wojskowych zaliczył Arkadiusz Malarz.

Faworytem spotkania byli piłkarze Legii. Warszawiacy przyjechali na Słowację wypracować sobie zaliczkę przed rewanżem.

Drużyna Besnika Hasiego od początku spotkania przejęła inicjatywę na boisku. Najpierw defensorzy gospodarzy AS Trencin vs Legia Warszawazablokowali strzał głową Michała Pazdana, a następnie w dobrej sytuacji przestrzelił Nemanja Nikolić. W odpowiedzi przymierzył Martin Sulek. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy, ale Arkadiusz Malarz zachował czujność i popisał się dobrą interwencją. W 30. minucie mocno z dystansu uderzył Jakub Holubek. Piłka szybowała pod poprzeczkę, a golkiper Wojskowych zatrzymał ją ze sporymi problemami.

Po przerwie w dogodnej sytuacji znalazł się Matus Bero, jednak Słowak strzelił zbyt lekko i Malarz wyszedł z tego AS Trencin vs Legia Warszawapojedynku bez szwanku. Chwilę później ten sam zawodnik huknął z dystansu. Bramkarz Legii interweniował skutecznie, bo futbolówka leciała prosto w niego. W 69. minucie lewą stroną szarżował Michał Kucharczyk. Skrzydłowy dośrodkował na piąty metr, a tam do bramki piłkę wpakował Nemanja Nikolić. W końcówce z ostrego kąta przymierzył Samuel Kalu. Kolejną udaną interwencją popisał się jednak Malarz. Legia dowiozła skromne zwycięstwo do końca i przed rewanżem ma jednego gola więcej.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się 3 sierpnia na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.