Liga Europejska. Zmotywowane Zagłębie marzy o IV rundzie eliminacji

Po wyeliminowaniu Partizana Belgrad, Zagłębie Lubin kontynuuje swoją przygodę w europejskich pucharach. Dziś wieczorem Miedziowi zmierzą się z duńskim zespołem SonderjyskE w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Jako faworytów wskazuje się podopiecznych trenera Piotra Stokowca. Lubinianie nie mogą sobie jednak pozwolić na zlekceważenie rywala.


SonderjyskE to drużyna założona w 2004 roku. W zamyśle miała reprezentować region południowej Jutlandii. Największym sukcesem tego zespołu jest wicemistrzostwo Danii zdobyte w ubiegłym roku. To umożliwiło SonderjyskE udział w europejskich pucharach. W II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej dzisiejszy rywal Zagłębia wyeliminował norweskie Stromsgodset dzięki bramce w ostatniej minucie dogrywki. W kadrze duńskiej ekipy próżno szukać znanych nazwisk. W składzie SonderjyskE, oprócz Duńczyków, znajdują się piłkarze ze Szwecji, Holandii, Burkina Faso czy Ugandy.

Miedziowi udowodnili, że polski zespół może pogodzić dobrą grę w europejskich pucharach z występami w lidze. Zagłębie po dwóch kolejkach Ekstraklasy jest liderem tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Lubinianie w pierwszej kolejce pokonali Koronę Kielce 4:0, a następnie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0.

Filip StarzyñskiLatem w drużynie Zagłębia postawiono na stabilizację. Miedziowych opuścili piłkarze, którzy nie odgrywali czołowych ról. Nowymi zawodnikami lubinian zostali obrońcy: Daniel Dziwniel oraz Sebastian Madera. Długo wyjaśniana była również sprawa dalszej gry w Zagłębiu Filipa Starzyńskiego, który był wiosną tylko wypożyczony z Lokeren. Ostatecznie „Figo” trafił do zespołu Piotra Stokowca na zasadzie transferu definitywnego. Kosztował ok. 400 tys. euro.

Lubinianie zagrają w dzisiejszym spotkaniu w optymalnym składzie. Po pauzie za czerwoną kartkę, gotowy do gry jest Michal Papadopoulos. Zgłoszony do gry jest również Starzyński. Być może jednak trener Stokowiec od pierwszej minuty na pozycji rozgrywającego wystawi Jana Vlasko, który dał bardzo dobrą zmianę w rewanżowym starciu z Partizanem Belgrad.

***

Pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej:
Zagłębie Lubin – SonderjyskE, 28.07.2016 (godz. 19:00)

Przewidywany skład Zagłębia: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki – Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka – Krzysztof Piątek

Sport.RIRM

drukuj