Bundesliga. Bayern mistrzem Niemiec! Borussia remisuje z Schalke!

Piłkarze Bayernu Monachium wyjazdowym zwycięstwem nad Herthą zapewnili sobie rekordowo szybkie mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy wygrali 3:1 po bramkach Kroosa, Goetze i Ribery’ego. Bezbramkowym remisem zakończyły się rozegrane w Dortmundzie derby Zagłębia Ruhry.

Podopiecznym Pepa Guardioli do 24. w historii mistrzostwa Bundesligi wystarczało zwycięstwo w Berlinie. Goście szybko przystąpili do ataku. W przeciągu kwadransa udało im się zdobyć dwa gole. Najpierw do bramki Krafta trafił Toni Kroos. Po chwili strzałem głową podanie Schweinsteigera wykończył Mario Goetze. Przed końcem pierwszej połowy kolejne trafienia mógł zapisać na swoim koncie Thomas Mueller. Niemiec najpierw trafił w poprzeczkę, a po chwili nieudolnie próbował przelobować golkipera Herthy.

W drugiej odsłonie Bawarczycy kontrolowali przebieg gry. W 66. minucie nieoczekiwanego gola zdobyli jednak gospodarze. Faulu na Ramosie w polu karnym dopuścił się Rafinha. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam poszkodowany i zdobył swoją 16. bramkę w sezonie. Podrażniony Bayern zwycięstwo przypieczętował w 79. minucie. Po podaniu Goetzego wspaniałym lobem popisał się Franck Ribery.

Przed rokiem zawodnicy z Monachium mistrzostwo Niemiec zapewnili sobie w 28. kolejce Bundesligi. Tegoroczny sezon okazał się jeszcze lepszy. Podopieczni Guardioli triumf zagwarantowali sobie w 27. serii gier.

W derbach Zagłębia Ruhry Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała u siebie z Schalke 04. Gospodarze mają czego żałować. W pierwszej połowie po strzale Reusa kapitalnie zachował się Faehrmann. W drugich 45. minutach oko w oko z golkiperem gości stawali Robert Lewandowski i Henrich Mchitarjan. Dwukrotnie górą był bramkarz przyjezdnych. W tabeli Bundesligi Borussia ma punkt przewagi nad podopiecznymi Jensa Kellera.

Hertha Berlin – Bayern Monachium 1:3 (0:2)