Puchar Polski: Arka Gdynia pierwszym półfinalistą

Arka Gdynia po wyjazdowym zwycięstwie po dogrywce nad Miedzią Legnica 3:2 awansowała do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W nim zmierzy się ze zwycięzcą pary Sandecja Nowy Sącz Zagłębie Lubin.

Pierwsza część spotkania nie przyniosła bramek, kibice zgromadzeni na stadionie w Legnicy nie byli świadkami zbyt porywającego widowiska. Gra Miedzi i Arki długimi fragmentami wyglądała mało interesująco. Jedyna akcja godna odnotowania w tej części meczu miała miejsce w 17. minucie. Wówczas na strzał sprzed pola karnego zdecydował się pomocnik gospodarzy Wojciech Łobodziński, ale potężnie bita piłka zatrzymała się na słupku.

Drugie połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Już w 50. minucie gry Miedź wyszła na prowadzenie. Po znakomitym podaniu od Krzysztofa Wołczka, Marcin Burkhardt wykorzystał gapiostwo defensorów Arki i w sytuacji „sam na sam” nie dał szans Jakubowi Miszczukowi. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem zaledwie cztery minuty później goście doprowadzili do wyrównania. W polu karnym faulowany był Bartosz Ślusarki, a „jedenastkę” na gola zamienił Mateusz Szwoch. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie, choć w 61 minucie wyśmienitą okazję zmarnował Piotr Tomasik, który przegrał pojedynek z bramkarzem Miedzi.

O awansie do półfinału musiała więc decydować dogrywka. W niej szalę na swoja stronę przechyliła Arka Gdynia. W 100 minucie Tomasik popisał się fantastycznym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Adriana Budki. Nie był to jednak koniec emocji w tym pojedynku. W 116 minucie gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, czerwoną kartką, za faul poza polem karnym, ukarany został Bledzewski. Przewagę liczebną przyjezdni wykorzystali już niespełna minutę później – piłkę na 12 metrze ustawił Arkadiusz Aleksander i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Radosława Bartoszewicza. Co prawda podopieczni Adama Fedoruka szybko odpowiedzieli kontaktowym trafieniem autorstwa Krzysztofa Wołczka, ale na wyrównanie strat było już za późno i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Arki.

Miedź Legnica Arka Gdynia 2:3

M. Burkhardt 49’ K. Wołczek 120’ – M. Szwoch 54’ (k.) P. Tomasik 100’ A. Aleksander 118’

Pierwszy mecz: Arka Gdynia Miedź Legnica 1:1

Awans: Arka Gdynia

Miedź: A. Bledzewski – K. Wołczek, T. Midzierski, A. Woźniczka, M. Zasada – R. Bartoszewicz, A. Cierpka, W. Łobodziński (P. Szymański 36’), P. Madejski, M. Burkhardt (B. Nowak 102’) – Z. Zakrzewski (B. Machaj 54’)

Arka: J. Miszczuk – Glauber (M. Radzewicz 54’), M. Cichocki, K. Juraszek, P. Tomasik – T. Kowalski (A. Budka 55’), R. Pruchnik, M. Szwoch, P. Wojowski – M. Vinicius (B. Ślusarski 11’), A. Aleksander