Ekstraklasa. Wisła przejechała się po ŁKS-ie, dwa gole Pawła Brożka

Wisła Kraków w końcu zagrała na miarę oczekiwań. Piłkarze Macieja Stolarczyka nie dali szans ŁKSowi Łódź, wygrywając przed własną publicznością 4:0. Na listę strzelców wpisali się Paweł Brożek (dwukrotnie), David Niepsuj oraz Vukan Savicević.

Gospodarze strzelanie przy Reymonta zaczęli w 23. minucie spotkania. Vukan Savicević dośrodkował tuż zza linii pola karnego wprost na głowę Pawła Brożka, a ten świetnie złożył się do uderzenia i pokonał bezradnie interweniującego Michała Kołbę.

Uskrzydlona prowadzeniem Wisła poszła za ciosem. Chwilę przed przerwą było już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił David Niepsuj. Prawy obrońca wykorzystał centrę Macieja Sadloka z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył w „szesnastce” rywali i precyzyjną „główką” skierował futbolówkę do siatki.

Kwadrans po zmianie stron losy meczu definitywnie rozstrzygnął bardzo aktywny dziś Vukan Savicević. Reprezentant Czarnogóry dopadł do piłki wybitej przez Jana Sobocińskiego, a następnie potężnym strzałem w samo „okienko” bramki gości podwyższył na 3:0.

Ekipa Kazimierza Moskala, choć na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut miała swoje szanse na gola, nie grzeszyła skutecznością. W decydujących momentach brakowało jej zazwyczaj precyzji lub zimnej krwi, jak np. Januszowi Grzesikowi czy Łukaszowi Sekulskiemu.

W doliczonym czasie gry Biała Gwiazda dobiła przyjezdnych. W roli kata łodzian ponownie wystąpił Paweł Brożek, który po centrze Jakuba Błaszczykowskiego efektownym uderzeniem głową ustalił wynik spotkania na 4:0.

Dla Wisły była to druga ligowa wygrana w obecnym sezonie. Na razie zespół z Grodu Kraka plasuje się na czwartej pozycji w tabeli. ŁKS zanotował trzecią porażkę z rzędu i po piątej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej. Aktualnie zajmuje trzynaste miejsce.