Ekstraklasa. Trwa świetna seria Wisły

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 3:2 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali trzecie ligowe spotkanie z rzędu. Biała Gwiazda awansowała na 9. pozycję w tabeli i wciąż ma szansę na wywalczenie miejsca w grupie mistrzowskiej.

Dariusz WdowczykWisła od momentu zmiany trenera na Dariusza Wdowczyka imponuje swoją grą. Zespół z Krakowa najpierw pokonał Termalikę 4:2, a potem rozgromił Jagiellonię Białystok 5:1. W efekcie Biała Gwiazda w ekspresowym tempie wydostała się ze strefy spadkowej. Ruch, który jeszcze niedawno walczył o miejsce w europejskich pucharach, ostatnio prezentuje się słabiej. Niebiescy po porażce z Lechem Poznań (1:3) zremisowali ze Śląskiem Wrocław (0:0).

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie. Piłka po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego trafiła w klatkę piersiową Arkadiusza Głowackiego, po czym wylądowała w siatce gospodarzy. Ruch mógł odpowiedzieć w 20. minucie, ale po centrze Martina Konczkowskiego i strzale głową Marka Zieńczuka z pięciu metrów świetnym refleksem popisał się Michał Miśkiewicz.

Niebiescy byli skuteczniejsi kilka chwil później. Futbolówkę na wolne pole dostał Kamil Mazek, który minął bramkarza i wycofał do Mariusza Stępińskiego. Snajper chorzowian mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W 29. minucie goście powinni zdobyć drugiego gola. Wolski znakomicie wypuścił Pawła Brożka, ten minął już Matusa Putnocky’ego, po czym nie trafił w bramkę. W 40. minucie słowacki bramkarz Ruchu dobrze interweniował po strzale Bobana Jovicia. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Zdenek OndrasekKrótko po wznowieniu gry drugą asystę w meczu zapisał na swoim koncie Rafał Wolski. Ofensywny pomocnik zacentrował z rzutu rożnego, a do główki wyskoczył Zdenek Ondrasek, który mocnym uderzeniem wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Wolski czuł się na boisku na tyle pewnie, że próbował zdobyć gola… piętą, ale tym razem Putnocky nie dał się zaskoczyć.

Były zawodnik Legii i Fiorentiny swój świetny występ uczcił trafieniem w 57. minucie, kiedy wykorzystał opieszałość graczy z Chorzowa i skutecznie dobił głową próbę Patryka Małeckiego. Kwadrans przed końcem z rzutu wolnego dobrze przymierzył Maciej Sadlok, ale futbolówkę lecącą w okienko zdołał odbić bramkarz gospodarzy. W 81. minucie prawą stroną uciekł Patryk Lipski, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego gości, a tam dopadł do niej Michał Koj i wpakował ją do siatki.

Micha³ Koj i Zdenek OndrasekNiebiescy poczuli, że mogą jeszcze zdobyć punkty i ruszyli do ataku. W 90. minucie sędzia dopatrzył się faulu Głowackiego na Rafale Grodzickim w polu karnym i podyktował jedenastkę dla podopiecznych Waldemara Fornalika. Do futbolówki podszedł Lipski, ale jego strzał zdołał odbić Miśkiewicz, który w ten sposób dał Białej Gwieździe cenną wygraną. Wiślacy wciąż pozostają w grze o miejsce w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy.

Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Ruch z dorobkiem 38 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli. Wisła ma trzy oczka mniej i obecnie sklasyfikowana jest na dziewiątej pozycji.