Premier League. Manchester City po raz szósty mistrzem Anglii

Manchester City obronił tytuł i po raz szósty w historii klubu został mistrzem Anglii. W ostatniej kolejce Premier League sezonu 2018/2019 podopieczni Pepa Guardioli przypieczętowali sprawę, rozbijając na wyjeździe Brighton & Hove 4:1.

98 – tyle punktów potrzebowali piłkarze Manchesteru City, aby po raz drugi z rzędu, a szósty w historii klubu świętować tytuł mistrza Anglii. W ostatniej kolejce Premier League drużyna Pepa Guardioli pokonała w delegacji Brighton 4:1, choć to ona jako pierwsza straciła gola za sprawą Glenna Murraya.

To tylko jednak podrażniło Obywateli, którzy jeszcze przed przerwą – po trafieniach Sergio Aguero oraz Aymerica Laporte – wyszli na prowadzenie, a w drugiej części spotkania poszli za ciosem, aplikując rywalom dwie kolejne bramki. Kiedy w 72. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ilkay Guendogan, stało się jasne, że goście sięgną po trzy oczka.

Na nic się zdała zatem wygrana Liverpoolu, który uporał się u siebie z Wolverhampton 2:0. Dwukrotnie sposób na Rui Patricio znalazł Sadio Mane. To niesamowite – mimo zaledwie jednej ligowej porażki w całym sezonie i aż 97 punktów na koncie, The Reds zakończyli rozgrywki na „zaledwie” drugiej pozycji.