Bundesliga. Bayern zmiażdżył Hamburg! Gol „Lewego”

Bayern Monachium rozgromił na Alianz Arena Hamburger SV aż 8:0 w meczu 21. kolejki Bundesligi! Mimo wyjątkowego dnia – Walentynek  gospodarze nie okazali gościom jakiegokolwiek pozytywnego uczucia miłości i za sprawą Thomasa Muellera, Mario Goetzego, Arjena Robbena (po dwa trafienia), Roberta Lewandowskiego oraz Francka Ribery’ego (jedna bramka) odprawili przyjezdnych z kwitkiem.

FC Bayern Munich vs Hamburger SVFutbolówka zatrzepotała w siatce już w pierwszej minucie. Manuela Neuera w sytuacji sam na sam pokonał Ivica Olić, ale arbiter spotkania dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał trafienia Chorwata. Gości nie było jednak stać na zdominowanie Bayernu i tylko sporadycznie opuszczali własną połowę. W 20. minucie piłkę ręką we szesnastce odbił Ronny Marcos, a sędzia spotkania bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Thomas Mueller. Już po dwóch minutach prowadzenie podwyższył Mario Goetze, który najszybciej dopadł do odbitej przez golkipera HSV futbolówki i wpakował ją do siatki. Po okresie spokojniejszej gry do głosu doszedł także Arjen Robben. Holender popisał się kapitalnym uderzeniem z dwudziestu metrów. Jaroslav Drobny mógł w tej sytuacji jedynie patrzeć jak piłka odbita od słupka wpada do bramki. W końcówce pierwszej części swoją szansę miał także Robert Lewandowski, ale minimalnie przestrzelił.

FC Bayern Munich vs Hamburger SVPo przerwie układ sił się nie zmienił i już w 47. minucie na 4:0 podwyższył Robben. Skrzydłowy Bayernu z łatwością minął Marcosa, wpadł w pole karne i uderzył swoją słabszą, prawą nogą na krótszy słupek, zaskakując Drobnego.  Bramkarz przyjezdnych nie miał dzisiaj szczęścia i chwilę później ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Bastian Schweinsteiger wypatrzył dobrze ustawionego Muellera, a ten uderzył bez przyjęcia, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję czeskiemu golkiperowi. Minutę później na listę strzelców wpisał się także Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji dopełnił tylko formalności po podaniu Thomasa Muellera i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W 62. minucie z gola powinien cieszyć się Artjoms Rudnevs. Sędzia zawodów niesłusznie uznał jednak, że były gracz poznańskiego Lecha znajdował się na pozycji spalonej. Po drugiej stronie boiska pokazał się natomiast Lewandowski, który oddał niezły strzał na bramkę Drobnego. Czech wypluł piłkę, do której dopadł Franck Ribery. Francuz z łatwością wykończył akcję Polaka i również wpisał się do protokołu. Tuż przed końcowym gwizkiem przytomne podanie od Claudio Pizarro otrzymał Goetze. Młody Niemiec szybko odwrócił się w stronę bramki i uderzył z zabójczą precyzją tuż przy samym słupku, ustalając wynik spotkania na 8:0.

Bayern Monachium z ośmioma punktami przewagi nad VfL Wolfsburg przewodzi ligowej stawce. HSV zajmuje dwunastą pozycję z trzema oczkami zapasu nad strefą spadkową.