Serie A. Bitwa o Mediolan nierozstrzygnięta

Drużyny AC Milanu i Interu Mediolan podzieliły się punktami w derbach miasta. Hitowy pojedynek 12. kolejki Serie A zakończył się wynikiem 1:1, a bramki zdobywali Jeremy Menez i Joel Obi.

AC Milan - Fc InterJuż w 8. minucie świetną okazję na otwarcie wyniku miał Mauro Icardi. Po błędzie defensywy Milanu Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Diego Lopezem, ale górą z tego pojedynku wyszedł były gracz Realu Madryt. Chwilę później z dystansu strzelał Fredy Guarin, co nie sprawiło jednak Lopezowi większych problemów. Nieoczekiwanie to podopieczni Filippo Inzaghiego wyszli na prowadzenie. Z lewej flanki w „szesnastkę” wprost na nogę Jeremiego Meneza dograł Stephan El Shaarawy. Francuski skrzydłowy pięknym, technicznym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Samirowi Handanoviciowi na skuteczną interwencję. Do końca pierwszej części gry obie mediolańskie ekipy nie potrafiły realnie zagrozić rywalowi i na przerwę schodziły przy wyniku 1:0 dla Rossonerich.

AC Milan - Fc InterDrugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 52. minucie w pole karne Interu wpadł Giacomo Bonaventura, ale jego rajd w ostatniej chwili ryzykownym wślizgiem powstrzymał Andrea Ranocchia. „Nerrazurri” odpowiedzieli niemal natychmiast strzałem z najbliższej odległości Zdravko Kuzmanovicia, jednak dobrze dysponowany był dzisiaj Lopez. Golkiper miejscowych przytomnie skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć Serbowi. Inter doprowadził do remisu w 61. minucie. Po złym wybiciu Cristiana Zapaty futbolówka trafiła pod nogi Joela Obiego. Nigeryjczyk strzelił płasko z 16. metra tuż przy słupku, a Diego Lopez, który do tej pory bronił bez zarzutów, nie zdołał sięgnąć piłki i musiał wyciągać ją z siatki. W 75. minucie doskonałą okazję zmarnował El Shaarawy. 20–latek w sytuacji sam na sam z Handanoviciem trafił zaledwie w poprzeczkę. Bramkarza „niebiesko-czarnych” próbował pokonać jeszcze Keisuke Honda, ale to doświadczony reprezentant Słowenii wyszedł cało z tego pojedynku. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry szczęścia szukał Andrea Poli, jednak futbolówka po jego strzale opuściła pole gry, odbijając się jeszcze od jednego z defensorów przyjezdnych.

Po remisie w derbowym pojedynku „Rossoneri” zajmują 7. miejsce. Podopieczni Roberto Manchiniego, który rozpoczyna swoją drugą przygodę z Interem, plasują się dopiero na 9. lokacie.