Euro 2016. Bitwa o Wielką Brytanię dla Anglii, Sturridge bohaterem Synów Albionu

Dopiero w doliczonym czasie gry reprezentacja Anglii zapewniła sobie komplet punktów w starciu z Walią, zwyciężając 2:1 w meczu drugiej kolejki grupy D Euro 2016. „Synowie Albionu” przegrywali do przerwy po golu Garetha Bale’a, ale po zmianie stron trafienia rezerwowych Jamiego Vardy’ego oraz Daniela Sturridge’a odmieniły losy spotkania.

Dla podopiecznych trenera Roy’a Hodgsona dzisiejsze starcie było idealną okazją do zrehabilitowania się za pechowy remis w meczu z Rosją, która odebrała Anglikom niemal pewną wygraną w ostatniej minucie spotkania. Rywalem „Synów Albionu” byli bowiem sąsiedzi z zachodu, czyli Walijczycy. Zawodnicy Chrisa Colemana pokonali w pierwszej kolejce Słowację (2:1), dzięki czemu każda zdobycz punktowa w czwartkowej konfrontacji mocno przybliżała ich do awansu do fazy pucharowej francuskiego turnieju.

Group B England vs WalesOd pierwszego gwizdka sędziego drużyna Roy’a Hodgsona starała się narzucać swój styl gry i pierwszą okazję do zdobycia gola miała już w 7. minucie, ale dobre zagranie Adama Lallany zmarnował Raheem Sterling. Mimo przewagi, Anglicy nie potrafili wyjść na prowadzenie. Walijczycy z kolei próbowali ograniczać się do kontrataków i stałych fragmentów gry, gdyż w swoim składzie mieli specjalistę od ich wykonywania – Garetha Bale’a. Właśnie w ten sposób, a konkretnie z rzutu wolnego, gwiazda Realu Madryt pokonała w 42. minucie Joe Harta.

Do przerwy „Smoki” dowiozły korzystny dla siebie wynik, jednak na początku drugiej połowy trener reprezentacji Anglii dokonał dwóch zmian w ataku. Na boisku pojawili się Daniel Sturridge oraz Jamie Vardy. Na efekty lepszej postawy „Synów Albionu” w ofensywie nie trzeba było zbyt długo czekać. Już w 52. minucie napastnik Leicester City wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i pewnym strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu.

Group B England vs WalesOd tej pory Anglicy zdominowali przebieg wydarzeń na boisku, raz po raz zagrażając bramce strzeżonej przez Wayne’a Hennessey’a. Szturmowe ataki przyniosły powodzenie dopiero w doliczonym czasie gry. Wówczas, po podaniu od Dele Alliego, najprzytomniej w „szesnastce” Walijczyków zachował się Daniel Sturridge, którzy uderzeniem przy bliższym słupku zapewnił swojej ekipie komplet punktów.

Dzięki wygranej „Synowie Albionu” wskoczyli na pozycję lidera tabeli grupy D. Aby wywalczyć promocję do najlepszej szesnastki turnieju, muszą przynajmniej zremisować w spotkaniu ze Słowacją. Podopieczni Chrisa Colemana natomiast zajmują drugie miejsce w stawce i do pewnego awansu do 1/8 finału potrzebują wygranej w pojedynku z Rosją.