Liga Mistrzów. Awans Atletico po karnych

Rzuty karne musiały wyłonić ćwierćfinalistę w parze Atletico Madryt – PSV Eindhoven. Oba spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami. Podczas konkursu jedenastek nerwy na wodzy utrzymali gospodarze, którzy wygrali 8:7. W ósmej kolejce w poprzeczkę trafił Luciano Narsingh.

W pierwszym spotkaniu swoją postawą zaskoczyli Holendrzy, którzy potrafili przeciwstawić się wiceliderowi Primera Division i nie stracili gola. PSV nie stało zatem na straconej pozycji, jednak zadanie było nadzwyczaj trudne – Atletico dysponuje w tym sezonie jednym z najlepszych bloków defensywnych w Europie.

Atletico Madrid vs PSV EindhovenPoczątek spotkania to festiwal niedokładnych zagrań i niecelnych strzałów. W 15. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Antoine Griezmann. Francuz przegrał jednak pojedynek sam na sam z Jeroenem Zoetem. W odpowiedzi Jana Oblaka próbował pokonać Luuk de Jong, ale Holender dał się wyprzedzić golkiperowi gospodarzy. Premierowa odsłona rewanżu nie stała na zbyt wysokim poziomie. Oba zespoły oddały razem zaledwie trzy celne strzały.

Atletico Madrid vs PSV EindhovenDrugą część rywalizacji lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po uderzeniu Juergena Locadii futbolówka odbiła się od słupka, a dobijający ją de Jong trafił w obrońcę Los Colchoneros. Drużynie ze stadionu Phillipsa próbował odgryźć się Yannick Ferreira Carrasco, którego skutecznie zatrzymał Zoet. Bramkarz gości w końcówce obronił jeszcze strzał Fernando Torresa, czym przedłużył szanse swojego zespołu na awans.

Podczas dodatkowych trzydziestu minut na twarzach piłkarzy malowało się wyraźne zmęczenie. Zarówno jedni, jak i drudzy wyczekiwali już konkursu jedenastek. Najlepszą okazję w 117. minucie miał Andres Guardado, który nieznacznie pomylił się z dystansu.