Seria A. Planowe zwycięstwo Napoli

W meczu 24. kolejki Serie A piłkarze SSC Napoli pewnie wygrali przed własną publicznością z Sassuolo Calcio 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy strzelili Duvan Zapata i Marek Hamsik. Czerwoną kartkę w tym spotkaniu otrzymał Dries Mertens.

Napoli od samego początku spotkania narzuciło własny styl gry piłkarzom Sassuolo. W 10. minucie Antonio Floro Flores oddał niegroźny strzał na bramkę Andrei Consigliego. To była zapowiedź szturmu, jakim przyjezdnych chcieli powitać zawodnicy z Napoli. Pięć minut później  obok lewego słupka uderzał Faouzi Ghoulam. Gracze Eusebio Di Francesco pierwszy swój strzał oddali w 17. minucie. Francesco Acerbi potężnie huknął ponad bramką Mariano Andujara.

Po pierwszych dwudziestu minutach możliwość pokazania swoich umiejętności miał Consigli. Marek Hamsik z dość bliskiej odległości uderzał na bramkę gości. Strzał był celny, ale na posterunku stał włoski bramkarz. Po pół godzinie gry Domenico Berardi uderza z przed szesnastki. Strzelał obok bramki Andujara. Pod koniec pierwszej połowy kapitan gospodarzy miał kolejną doskonałą okazję do zdobycia gola. Uderzenie Słowaka w ostatniej chwili wybił jeden z defensorów przyjezdnych. Argentyńczyk po fantastycznej paradzie, wybił piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron, przebieg gry się nie zmienił. Napoli atakowało, a Sassuolo dzielnie się broniło. W 49. minucie Duvan Zapata dostał futbolówkę na głowę. Uderzył silnie, ale w taki sposób, że Consigli nie musiał interweniować.  Pięć minut później Berardi – jedyny stwarzający zagrożenie w polu karnym gospodarzy – próbował zaskoczyć Andujara. Jego strzał z okolic szesnastego metra przeleciał obok słupka.

Po godzinie gry wynik otworzył Zapata. Kolumbijczyk strzelił płasko, w dolny róg. Cosigli był bezradny. W 70. minucie snajper Napoli asystował przy bramce Hamsika. Gwiazdor miejscowych uderzył tuż przy prawym słupku. Chwilę później za groźny faul, czerwony kartonik otrzymał Dries Mertens, który w 66. minucie zmienił Manolo Gabiadiniego. Franceco Magnanelli miał okazję strzelić gola kontaktowego w 78. minucie. Futbolówka leciała prawe w „okienko” bramki Andujara. Bramkarz miejscowych sparował  piłkę na rzut rożny. Ostatnie dziesięć minut to niekończące się ataki zawodników Rafaela Beniteza. Swoich sił próbowali: Jonathan De Guzman i Jose Callejon. Ich strzały były minimalnie niecelne.

W następnym tygodniu Napoli zagra z zespołem Kamila Glika – Torino. Z kolei Sassuolo zmierzy się z czwartym w tabeli Lazio Rzym.