Euro 2020. Holendrzy z kolejną wygraną i awansem do 1/8 finału

Reprezentacja Holandii zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Euro 2020. Stało się tak dzięki wygranej zespołu Franka de Boera w Amsterdamie z Austrią 2:0. Na listę strzelców wpisali się Memphis Depay oraz Denzel Dumfries.

Holendrzy od pierwszych minut rzucili się na rywala. Efekty szybko przyszły, konkretnie – w 10. minucie. David Alaba sfaulował we własnej „szesnastce” Denzela Dumfriesa, a główny arbiter zawodów po konsultacji z systemem VAR wskazał na wapno. Rzut karny po chwili pewnie na gola zamienił Memphis Depay.

W dalszej fazie brakowało dobrych i klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron, mimo że mecz toczony był na wysokiej intensywności. Ciekawie pod jedną z bramek zrobiło się dopiero w 40. minucie, gdy Memphis Depay fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

Po przerwie drużyna Franka de Boera szukała sposobu na zadanie drugiego ciosu przeciwnikowi. Swoje okazje zmarnowali środkowi obrońcy: Matthijs de Ligt oraz Stefan de Vrij. Dużo większą precyzją wykazał się za to inny zawodnik z bloku defensywnego „Oranje”. Denzel Dumfries – bo o nim mowa – wykorzystał podanie Donyella Malena i uderzeniem z siedmiu metrów zmusił do kapitulacji Daniela Bachmanna. Całość poprzedziła świetna kontra w wykonaniu holenderskiego zespołu.

Austriacy nie mieli większego pomysłu, jak zagrozić bramce Maartena Stekelenburga. Ten na dobrą sprawę dopiero w 85. minucie został zmuszony do większego wysiłku, kiedy to w ładnym stylu poradził sobie ze strzałem Sasy Kalajdzicia.

Ostatecznie Holendrzy zwyciężyli 2:0, sięgając po kolejny komplet punktów. Dzięki wygranej, zapewnili sobie awans – pierwszy od 2008 roku – do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Podopieczni Franco Fody natomiast, z trzema „oczkami” w dorobku, plasują się na trzeciej pozycji w tabeli grupy C.