WTA Indian Wells. „Spacerek” Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska z łatwością pokonała Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:1 w meczu II rundy turnieju na twardych kortach w Indian Wells. Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Heather Watson.

Rozstawiona z numerem siódmym Polka świetnie rozpoczęła mecz, narzuciła rywalce swój styl gry i w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. W efekcie „Isia” szybko objęła prowadzenie 5:0, dwukrotnie przełamując serwis Amerykanki. Potem jednak 26-letnia krakowianka złapała lekką zadyszkę, bowiem trzy kolejne gemy zapisała na swoje konto Alison Riske, zmniejszając straty na 3:5. Na szczęście ostatnie słowo należało do Agnieszki Radwańskiej, która przy własnym podaniu wygrała seta wynikiem 6:3.

Druga odsłona spotkania była jeszcze bardziej jednostronna. Isia ponownie wypracowała sobie pokaźną przewagę, tym razem tracąc pierwszego gema przy stanie 4:0. Jak się później okazało, na więcej Polka już nie pozwoliła, pewnie zwyciężając w drugim secie 6:1, a w całym meczu 2:0.

W kolejnej rundzie Radwańska zmierzy się z Brytyjką Heather Watson, która pokonała reprezentantkę Włoch – Camilę Giorgi 7:5, 7:5.