Liga Mistrzów. Lewandowski i Gnabry dali koncert gry, Bayern jedną nogą w ćwierćfinale

Bayern Monachium w świetnym stylu pokonał na wyjeździe Chelsea Londyn 3:0 i może być już niemal pewien awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ekipę Hansiego Flicka do wygranej poprowadził duet Serge Gnabry – Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zdobył gola oraz zaliczył dwie asysty.

Pierwsza połowa meczu od początku przebiegała pod dyktando piłkarzy Hansiego Flicka. „Bawarczycy” dyktowali warunki na boisku i już w pierwszym kwadransie gry mieli dwie dogodne okazje do zdobycia gola. Najpierw jednak Kingsley Coman z około 15 metrów uderzył w boczną siatkę, a chwilę później wychodzący na niemal czystą pozycję Robert Lewandowski przegrał pojedynek z ofiarnie interweniującym Wilfredo Caballero.

Chelsea miała spory problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali. Gdy się jej już to udawało, defensywa gości w porę zażegnywała niebezpieczeństwo. W 35. minucie mistrzowie Niemiec powinni wyjść na prowadzenie, ale Thomas Mueller – po centrze Serge’a Gnabry’ego – z bliskiej odległości trafił piłkę głową w poprzeczkę.

Tuż przed przerwą podopieczni Franka Lamparda wreszcie zagrozili bramce monachijczyków, kiedy to mocny strzał Marcosa Alonso z ostrego kąta sparował na bok Manuel Neuer.

Bayern swoją przewagę udokumentował 6 minut po zmianie stron. Serge Gnabry zainicjował akcję, po której podał do Roberta Lewandowskiego, ten odegrał na środek pola karnego, a Niemiec pewnym uderzeniem nie dał żadnych szans Wilfredo Caballero.

Będący na fali zawodnicy Hansiego Flicka chwilę później poszli za ciosem. W roli głównej ponownie wystąpił duet Robert Lewandowski – Serge Gnabry. Kapitan reprezentacji Polski świetnym podaniem w tempo dostrzegł 24-letniego skrzydłowego i golkiper „The Blues” mógł tylko bezradnie patrzeć, jak futbolówka zmierza do bramki przy dalszym słupku.

Goście na tym jednak nie poprzestali. W 76. minucie podwyższyli na 3:0. Lewą stroną boiska popędził Alphonso Davies, zostawiając rywali daleko w tyle, dograł do Roberta Lewandowskiego, a ten dopełnił jedynie formalności, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości. Dla snajpera „Bawarczyków” był to już 11. trafienie w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów.

Grająca bez większej wiary ekipa Franka Lamparda ostatecznie pogrążyła się w 83. minucie, gdy Marcos Alonso obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę po tym, jak podczas walki o pozycję uderzył w twarz Roberta Lewandowskiego.

Wynik nie uległ już zmianie. Bayern wypracował sobie bardzo pokaźną zaliczkę przed rewanżem i tylko kataklizm może odebrać im awans do ćwierćfinału najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Do drugiego starcia obu zespołów dojdzie 18 marca, tym razem na Allianz Arena.