Bundesliga: Nokaut w Monachium! Borussia upokorzyła Bayern

W hicie 30. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund rozgromiła na Allianz Arena Bayern Monachium 3:0, a na listę strzelców wpisali się: Henrich Mchitarjan, Marco Reus oraz Jonas Hofmann. W ekipie gości od 62. minuty grał Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa nie przyniosła spodziewanych emocji. I jedni i drudzy nie grzeszyli sytuacjami bramkowymi. Mimo nieznacznej przewagi Bawarczyków dwadzieścia minut po rozpoczęciu spotkania to goście otworzyli wynik spotkania. Bramkę zdobył Henrich Mchitarjan. Ormianin otrzymał znakomite podanie od MarcoReusa i w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem posłał piłkę do siatki.

Drugą część spotkania z wysokiego C zaczęli piłkarze Jurgena Kloppa. Już cztery minuty po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Reus. Akcję lewą stroną zainicjował Mchitarjan, który dobrym podaniem obsłużył Pierre-Emericka Aubameyanga, a ten przytomnie odegrał do Reusa. Reprezentant Niemiec precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki pokonał wprowadzonego po przerwie Lukasa Raedera.

W 56. minucie rozbitych gospodarzy dobił Jonas Hoffman. Genialnym zagraniem przez niemal całe boisko popisał się Mats Hummels, a wbiegający prawym skrzydłem Hofmann mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans bezradnie interweniującemu bramkarzowi Bayernu.

Do końca spotkania piłkarze z Zagłębia Ruhry spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, szanowali piłkę i w konsekwencji wygrali 3:0. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry główny arbiter zawodów, Felix Zwayer ukarał czerwoną kartką Rafinhę, który w dość brutalny sposób potraktował Mchitarjana. Warto jeszcze odnotować, że w 62. minucie na placu pojawił się Robert Lewandowski. Drugi z reprezentantów Polski – Łukasz Piszczek poczynaniom kolegów przyglądał się z ławki rezerwowych.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia zachowała pozycję wicelidera tabeli. Ich przewaga nad trzecim w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen wynosi trzy oczka. Natomiast Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Niemiec, zanotował pierwszą porażkę na własnym stadionie, a drugą w sezonie ligowym 2013/2014.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 0:3
H. Mchitarjan 20’ M. Reus 49’ J. Hofmann 56’

Bayern: Manuel Neuer (Lukas Raeder 46’) – Rafinha, Javi Martinez, Dante, David Alaba – Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger – Arjen Robben (Toni Kroos 69’), Mario Götze, Franck Ribery (Thomas Müller 60’) – Mario Mandzukić

Borussia: Roman Weidenfeller – Kevin Grosskreutz, Sokratis Papastathopoulos, Mats Hummels (Manuel Friedrich 70’), Erik Durm – Sebastian Kehl, Nuri Sahin – Jonas Hofmann (Robert Lewandowski 62’), Henrich Mchitarjan (Milos Jojić 76’), Marco Reus – Pierre-Emerick Aubameyang