Serie A. Festiwal strzelecki w Turynie, asysta Zielińskiego

Niebywałym wynikiem zakończył się pojedynek pomiędzy Juventusem Turyn i AC Parmą. Stara Dama pokonała przed własną publicznością najsłabszą drużynę bieżących rozgrywek aż 7:0. Po dwie bramki zdobyli Fernando Llorente, Carlos Tevez i Alvaro Morata, a jedną dorzucił Stephan Lichtsteiner.

Po obiecującym zwycięstwie nad Interem wydawało się, że podopieczni Roberto Donadoniego nareszcie zaczęli grać na miarę pokładanych w nich oczekiwań. Słabe występy notują ostatnio mistrzowie Włoch, którzy po remisie z Sassuolo i wymęczonym triumfie nad Olympiakosem wciąż muszą bić się o awans  do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Festiwal strzelecki Bianconerich rozpoczął się w 23. minucie. Bramkę na 1:0 zdobył Fernando Llorente. Po chwili prowadzenie podwyższył Stephan Lichtsteiner, który w następnej akcji świetnie obsłużył swojego baskijskiego kolegę i do przerwy Juve prowadziło z outsiderem 3:0. W drugiej połowie partnerom pozazdrościli Carlos Tevez i Alvaro Morata, którzy wspólnie czterokrotnie umieścili piłkę w siatce Antonio Mirante.

Do udanych dzisiejszy występ w barwach Empoli może zaliczyć Piotr Zieliński. Polak, który przeciwko Lazio zagrał jako ofensywny pomocnik, po szybko wykonanym rzucie wolnym zaliczył asystę przy drugim trafieniu Massimo Maccarone. Beniaminek wygrał spotkanie z faworyzowanym przeciwnikiem 2:1.

Juventus Turyn – AC Parma 7:0 (3:0)
F. Llorente 23’ 36’ S. Lichtsteiner 29’ C. Tevez 50’ 58’ A. Morata 76’ 88’

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Padoin – Romulo, Pereyra, Marchisio (82’ Mattiello), Pogba – Llorente (71’ Morata), Tevez (60’ Coman)

Parma: Mirante – Costa, Lucarelli, Felipe – Rispoli, Acquah, Mauri (54’ Mariga), De Ceglie (46’ Gobbi), Lodi – Ghezzal, Cassano (64’ Belfodil)