Polacy za granicą. Mariusz Stępiński jednym z bohaterów Nantes

Były snajper Ruchu Chorzów i reprezentant Polski Mariusz Stępiński dołożył cegiełkę do zwycięstwa FC Nantes nad zdecydowanie wyżej notowanym Olympique’em Marsylia 3:2.

Nantes, które ostatnio gra w kratkę, w niedzielny wieczór musiało mierzyć się z naszpikowaną gwiazdami drużyną z Marsylii. Gospodarze nie przestraszyli się utytułowanego przeciwnika i już w 20. minucie prowadzili 2:0.

Jedną z bramek zdobył reprezentant Polski Mariusz Stępiński. Były napastnik Ruchu Chorzów to drugi najlepszy strzelec drużyny (4 gole) w batalii, której stawką jest mistrzostwo Francji. Snajper dostał piłkę na siódmy metr, „zatańczył” z trzema asystującymi mu obrońcami drużyny przeciwnej i skierował ją do bramki.

Po zmianie stron drużyna Rudiego Garcii próbowała rozbić obronę Nantes. W 49. minucie kontaktowego gola zdobył Bafetimbi Gomis. Chwilę później golkiper przyjezdnych Yohhan Pele po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Adrien Thomasson, który wykorzystał precyzyjne podanie Leo Duboisa. Duży wkład w tego gola należy zapisać Stępińskiemu, inicjatorowi całej akcji.

Marsylia jeszcze raz złapała kontakt, ale na wyrównującą bramkę gościom zabrakło czasu. Polak oklaskiwany przez własną publiczność, został zmieniony w 72. minucie. W ligowej tabeli Nantes z dorobkiem 29 oczek plasuje się na 12. pozycji.