Liga Mistrzów. Lizbona znów pechowa dla Atletico, Lipsk zagra o finał!

RB Lipsk wygrał z Atletico Madryt 2:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Drużyna Diego Simeone znów wyjechała z Lizbony z niczym.

Choć mecz toczył się na dużej intensywności i mógł się podobać od pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka, na gole przyszło nam czekać aż do 50. minuty. Wówczas Marcel Sabitzer dośrodkował w pole karne rywali do pozostawionego bez opieki Daniego Olmo, a ten celną „główką” pokonał Jana Oblaka.

Atletico odpowiedziało dwadzieścia minut później za sprawą Joao Felixa. Portugalczyk, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku w miejsce Hectora Herrery, wyraźnie rozruszał niemrawo grającą z przodu ekipę z Hiszpanii i wywalczył rzut karny po bezpardonowym faulu Lukasa Klostermanna. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił 20-letni piłkarz.

Od tego momentu lepsze wrażenie zaczęli sprawiać podopieczni Diego Simeone, ale ostatnie słowo należało do zawodników Juliana Nagelsmanna. W 87. minucie Angelino podał do Tylera Adamsa, a młody Amerykanin przymierzył z szesnastu metrów tak, że futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nóg Jose Marii Gimeneza i kompletnie zaskoczyła bezradnie interweniującego golkipera „Los Colchoneros”.

Ostatecznie Lipsk zwyciężył 2:1, dzięki czemu po raz pierwszy w historii awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W nim zmierzy się z Paris Saint-Germain. Lizbona znów okazała się natomiast przeklęta dla Atletico. To właśnie w stolicy Portugalii sześć lat temu w nieprawdopodobnych okolicznościach zespół Diego Simeone przegrał finał Champions League z Realem Madryt.