fot. flickr.com

Liga Europejska. Rozlosowano pary 1/8 finału, trudni rywale Polaków

Do dwóch bratobójczych pojedynków dojdzie w 1/8 finału Ligi Europejskiej. AS Roma Łukasza Skorupskiego zmierzy się z Fiorentiną, a Sevilla Grzegorza Krychowiaka podejmie Villarreal. Hitem będzie spotkanie Wolfsburga z Interem. Pogromca Legii – Ajax Amsterdam – trafił na ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk.


Żadna z drużyn biorących udział w losowaniu nie była rozstawiona. O tym, kto w pierwszym meczu zagra przed własną publicznością, decydowała kolejność losowania. Dodatkowo nie obowiązywał rozdział ekip z tego samego kraju, zatem w 1/8 finału mogły spotkać się ze sobą np. dwie ekipy z Włoch. Ze względów politycznych kluby ukraińskie nie mogły trafić na rosyjskie.

Przedstawicieli szesnastu zespołów przywitał sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino. Chwilę później na scenie pojawili się Jerzy Dudek, ambasador warszawskiego finału, oraz Giorgio Marchetti.

W pierwszej parze ostatnia angielska drużyna na placu boju – Everton wylosowała Dynamo Kijów, w którym na co dzień występuje Łukasz Teodorczyk. Ajax, który wczoraj z łatwością uporał się z Legią trafił na ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk. Łatwego zadania nie będzie miało Torino Kamila Glika, które podejmie Zenit Sankt Petersburg.

Największymi hitami 1/8 finału powinny być pojedynki Wolfsburga z Interem oraz krajowe starcia Sevilli z Villarreal i Fiorentiny z Romą. Przypomnijmy, że w barwach Andaluzyjczyków wystąpi zapewne Grzegorz Krychowiak, a bramki rzymian strzegł będzie najprawdopodobniej Łukasz Skorupski.

Pierwsze spotkania kolejnej rundy LE odbędą się 12 marca. Rewanże zostaną rozegrane tydzień później.

***

Pary 1/8 finału Ligi Europejskiej:

Everton – Dynamo Kijów
Dnipro Dniepropietrowsk – Ajax Amsterdam
Zenit Sankt Petersburg – Torino FC
VfL Wolfsburg – Inter Mediolan
CF Villarreal – FC Sevilla
SSC Napoli – Dynamo Moskwa
Club Brugge – Besiktas Stambuł
ACF Fiorentina – AS Roma

Sport.RIRM

drukuj