Primera Division. Wpadka Atletico; Barcelona wciąż liderem

Po meczach 37. kolejki Primera Division cały czas na prowadzeniu w tabeli znajduje się FC Barcelona. Duma Katalonii rozgromiła w meczu derbowym na własnym stadionie Espanyol 5:0. Doszło natomiast do zmiany na pozycji wicelidera. Swoje spotkanie niepodziewanie przegrało Atletico Madyrt, które uległo na wyjeździe broniącemu się przed spadkiem Levante 1:2. Na drugie miejsce awansował Real Madryt, dzięki wygranej przed własną publicznością z Valencią 3:2.

FC Barcelona RCD Espanyol 5:0 (1:0)
Lionel Messi 8′ Luis Suarez 52′ 61′ Rafinha 74′ Neymar 83′

Barcelona po odpadnięciu z Ligi Mistrzów za cel obrała sobie mistrzostwo kraju. Tym razem na przeszkodzie Dumy FC Barcelona vs RCD EspanyolKatalonii stanął Espanyol. Podopieczni Luisa Enrique wyszli na prowadzenie w 8. minucie spotkania, kiedy to Lionel Messi skutecznie uderzył z rzutu wolnego. Na kolejne gole kibice na Camp Nou czekali do drugiej połowy meczu. W 53. minucie na 2:0 podwyższył Luisa Suarez. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w 61. minucie. Czwartą bramkę dla Dumy Katalonii zdobył Rafinha. Wynik pojedynku na 5:0 ustalił Neymar w 83. minucie. Barcelona cały czas prowadzi w ligowej tabeli, ale nie zapewniła sobie dzisiejszym zwycięstwem mistrzowskiego tytułu.

***

Levante UD Atletico Madryt 2:1 (1:1)
Victor Casadesus 30′ Giuseppe Rossi 90’ – Fernando Torres 2′

Atletico straciło punkty w starciu z zespołem, który zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach – Levante. Los Colchoneros UD Levante vs Atletico Madridjako pierwsi trafili do siatki rywala. Uczynił to w 2. minucie meczu Fernando Torres. Drużyna Diego Simeone, której bardzo trudno jest strzelić gola, dała się zaskoczyć w 30. minucie. Victor Casadesus strzałem w „okienko” pokonał Jana Oblaka. Remis utrzymywał się do 90. minuty gry. Wówczas zwycięską bramkę dla Levante strzelił Giuseppe Rossi. Mimo wygranej zespół z Walencji nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze i nie ma już szans na pozostanie w Primera Division. Porażka Atletico oznacza, że piłkarze Diego Simeone spadli na trzecie miejsce w stawce i stracili możliwość walki o mistrzostwo Hiszpanii.

***

Real Madryt Valencia CF 3:2 (2:0)
Cristiano Ronaldo 26′ 59′ Karim Benzema 42′ – Rodrigo 55′ Andre Gomes 81′

Na pozycję wicelidera awansował Real Madryt. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a zmierzyli się z Valencią, która w tym Real Madrid vs. Valencia CFsezonie plasuje się w środkowej części tabeli. Królewscy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców w 26. minucie wpisał się Cristiano Ronaldo. Na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Karim Benzema. Mimo protestów graczy Nietoperzy sędzia nie dopatrzył się w tej akcji spalonego. Goście w 55. minucie, za sprawą Rodrigo, odrobili część strat. Cztery minuty później Real znów miał na koncie dwie bramki więcej od rywali. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ronaldo. Valencia odpowiedziała na to trafienie w 81. minucie. Do siatki Królewskich trafił Andre Gomes. Gracze z Madrytu utrzymali korzystny dla siebie wynik do końca spotkania. Piłkarze Zinedine’a Zidane’a, dzięki dzisiejszej wygranej, wciąż mają tylko punkt straty do Barcelony i nadal liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

***

Sevilla FC Granada CF 1:4 (0:1)
Diego Gonzalez 73′ – Isaac Cuenca 45′ 88′ Jean-Sylvain Babin 79′ Youssef El-Arabi 86′(k.)

Wysokiej porażki z walczącą o pozostanie w Primera Division Granadą doznała Sevilla. Zespół Unaia Emery’ego przegrał Sevilla FC vs Granada FCna własnym stadionie 1:4. Warto jednak zauważyć, że trener Andaluzyjczyków wystawił w tym pojedynku rezerwowy skład, oszczędzając czołowych piłkarzy na finał Ligi Europejskiej z Liverpoolem. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Grzegorza Krychowiaka. Wynik spotkania tzw. bramką do szatni otworzył Isaac Cuenca. W 73. minucie stan rywalizacji wyrównał Diego Gonzalez. Kolejne gole zdobywali już tylko goście, a konkretnie: Jean-Sylvain Babin, Youseff El-Arabi oraz ponownie Cuenca. Sevilla zakończy sezon na siódmym miejscu w tabeli. Granada z kolei zapewniła sobie utrzymanie w Primera Division.