Ekstraklasa. Cracovia z kompletem punktów na zakończenie 33. kolejki

W ostatnim meczu 33. kolejki Cracovia pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:1. „Pasy” przerwały tym samym serię trzech ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Cracovia – Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Benedikt Zech 22′(sam.) Pelle van Amersfoort 78′ – Ricardo Nunes 90′

Cracovia pierwszy cios zadała w 22. minucie, a duża w tym zasługa… Benedikta Zecha. Środkowy obrońca Pogoni tak niefortunnie interweniował w polu karnym, że skierował futbolówkę do własnej bramki po centrze Floriana Loshaja.

Podopieczni Michała Probierza podwyższyli prowadzenie w 78. minucie. W roli głównej wystąpił Pelle van Amersfoort, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka z lewego skrzydła i głową pokonał Dante Stipicę. Chorwacki golkiper powinien obronić ten strzał, ale wleciał z piłką już za linię bramkową.

Gości stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Ricardo Nunesa w doliczonym czasie gry. 34- letni zawodnik wykończył składną akcję całego zespołu i po podaniu Pawła Cibickiego zaskoczył Lukasa Hrosso uderzeniem z krótkiego rogu.

„Pasy” ostatecznie triumfowały 2:1, dzięki czemu przerwały serię trzech ligowych meczów bez wygranej. Krakowianie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Ekipa Kosty Runjaica z kolei pozostała na ósmej, ostatniej pozycji w grupie mistrzowskiej.