ATP Paryż. Hurkacz melduje się w 1/8 finału

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju ATP na kortach twardych w Paryżu pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta (6:3, 6:2). Tym samym awansował do 1/8 finału. Polak zakończył zmagania w 56 minut.

Wrocławianin od początku pokazał, że będzie dyktował warunki na korcie. W ciągu całego spotkania nie dał się przełamać ani razu. Z kolei w pierwszym secie raz wygrał gema przy podaniu Hiszpana, a w drugiej partii zrobił to dwa razy. Dzięki temu Hubert Hurkacz wygrał mecz po upływie niespełna godziny.

Polak mierzył się z Roberto Bautistą-Agutą po raz drugi w tym roku. Wcześniej pokonał Hiszpana w pierwszej rundzie turnieju w Rotterdamie. Tym samym Polak odwraca niezbyt korzystne statystyki, ponieważ w trzech wcześniejszych konfrontacjach górą był właśnie jego środowy rywal.

Teraz wrocławianin zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku między Norwegiem Casperem Ruudem a Argentyńczykiem Francisco Cerundolo.