IO w Tokio 2020. Półfinał tenisowego miksta nie dla duetu Świątek-Kubot

Na ćwierćfinale rywalizacji tenisowego miksta podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio swój udział zakończył polski duet Iga Świątek-Łukasz Kubot. Biało-czerwoni w dwóch setach ulegli przedstawicielom Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego: Jelenie Wiesninie i Asłanowi Karacewowi 4:6, 4:6.

Świątek i Kubot znakomicie rozpoczęli ćwierćfinałowe starcie. Przełamali rywali w drugim gemie, podwyższyli prowadzenie na 3:0 i w czwartym gemie wygrywali już 30:0 w małych punktach. W tym momencie przebudzili się rosyjscy tenisiści, którzy z takiego położenia zdołali wywalczyć gem, by kilka minut później przełamać Polaków. W dziewiątym gemie biało-czerwoni stracili punkt przy własnym serwisie i sytuacja zrobiła się niewesoła. Ostatecznie Wiesnina i Karacew zwyciężyli w pierwszym secie 6:4.

Polski mikst wszedł w drugą partię najgorzej jak mógł – zostali przełamani przez przeciwników. Chwilę później duet reprezentujący Rosyjski Komitet Olimpijski zdobył punkt przy własnym serwisie i zwiększył swoją przewagę. Od tego momentu żadna z par nie potrafiła już wygrać gema przy serwisie przeciwników. Drugi set również zakończył się triumfem Wiesniny i Karacewa 6:4, co oznaczało koniec marzeń polskich tenisistów o medalu podczas IO w Tokio.