Australian Open. Magda Linette awansowała do drugiej rundy

Magda Linette wygrała z Egipcjanką Mayar Sherif (7:5, 6:1) i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z numerem 16. Estonka Anett Kontaveit.

W światowym rankingu Magda Linette zajmuje 45. miejsce, a Mayar Sherif – 54. Zwiastowało to wyrównany mecz, ale był taki tylko w pierwszym secie. Lepiej zaczęła go Egipcjanka, która w trzecim gemie przełamała Polkę i po chwili prowadziła 3:1. Później jednak Polka serwowała już bez zarzutu, a przełamanie odrobiła w ósmym gemie, wyrównując na 4:4.

Od stanu 5:5 poznanianka grała wręcz koncertowo i jej łupem padło aż siedem gemów z rzędu. W efekcie najpierw zwyciężyła w pierwszym secie (7:5), a w drugim błyskawicznie objęła prowadzenie (5:0). Kilka minut później wykorzystała drugą piłkę meczową i po godzinie oraz 25 minutach cieszyła się z awansu do drugiej rundy.

Polka wygraną zawdzięcza m.in. bardzo uważnej grze. Popełniła tylko 12 niewymuszonych błędów, a rywalka aż 31.

Mecz Linette z Sherif pierwotnie miał się odbyć we wtorek, ale tamtego dnia plan gier storpedowała pogoda. Z Kontaveit, która we wtorek gładko wygrała z Austriaczką Julią Grabher (6:2, 6:3), poznanianka zmierzy się już w czwartek.

27-letnia Estonka ma na koncie sześć wygranych imprez WTA. W czerwcu ubiegłego roku była nawet wiceliderką światowego rankingu. Polka ma z nią dodatni bilans – z siedmiu spotkań wygrała cztery, jednak przez ostatnie pięć lat mierzyły się tylko raz. W 2020 roku w trzeciej rundzie US Open górą była tenisistka z Tallinna.

Najlepszy wynik w Australian Open Magda Linette osiągnęła w 2018 roku, kiedy dotarła do trzeciej rundy.