Liga Konferencji. Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa w kolejnej rundzie; Pogoń Szczecin pożegnała się z europejskimi pucharami

Drużyny Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa z awansem do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wrocławianie w rewanżowym meczu II rundy kwalifikacyjnej zremisowali z Araratem Erywań 3:3, zaś wicemistrzowie Polski po serii rzutów karnych wygrali z Suduvą Mariampol 4:3. Z rywalizacją pucharową pożegnała się natomiast Pogoń Szczecin, która przegrała rewanżowe starcie z NK Osijek 0:1.

Śląsk do drugiego meczu z Araratem przystępował z dwubramkową zaliczką. Wrocławianie znakomicie otworzyli spotkanie, bo już 2 minucie – po trafieniu Roberta Picha – wyszli na prowadzenie. Goście nie załamali się takim przebiegiem wydarzeń i do przerwy dwukrotnie pokonali Michała Szromnika. W drugiej połowie to podopieczni Jacka Magiery dwa razy zaskoczyli defensywę rywali. Piłkarze Araratu zdołali doprowadzić do remisu 3:3 w końcówce spotkania, ale taki wynik zapewnił awans graczom z Wrocławia.

Dopiero po serii rzutów karnych awans do III rundy wywalczył Raków. Podopieczni trenera Marka Papszuna zarówno w pierwszym spotkaniu, jak również w regulaminowym czasie gry rewanżu oraz w dogrywce grali bardzo słabo, nie potrafiąc znaleźć sposobu na defensywę Suduvy. Bohaterem częstochowian został bramkarz Vladan Kovaecivić, który obronił dwie ostatnie jedenastki wykonywane przez piłkarzy litewskiego zespołu.

Kwestia awansu do kolejnej rundy dla Pogoni Szczecin była sprawą otwartą po bezbramkowym remisie z Osijekiem w pierwszym spotkaniu. Jednak to Chorwatów uznawano za faworytów rewanżu, rozgrywanego na swoim terenie. Podopieczni Nenada Bjelicy odnieśli skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Jedyny gol w tym meczu padł tuż przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Węgier Laszlo Kleinheisler. Portowcy w drugiej połowie próbowali szukać gola wyrównującego, ale w ataku nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych.