Ekstraklasa. Udany debiut Bjelicy, pewne zwycięstwo Lecha

Lech Poznań pokonał 3:1 (2:1) na własnym stadionie Pogoń Szczecin w 8. meczu kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył były piłkarz Portowców Marcin Robak. Jedno trafienie dołożył Abdul Aziz Tetteh. Jedynego gola dla ekipy Kazimierza Moskala strzelił Łukasz Zwoliński.

Mecz w Poznaniu był pierwszym w roli szkoleniowca Kolejorza dla Nenada Bjelicy. Nowy trener Lecha otrzymał za zadanie poprawienie jakości gry, której ostatnio w postawie poznaniaków nie było zbyt wiele.

Wynik, już w 7. minucie, otworzył Łukasz Zwoliński. Na wolne pole do Adama Gyurcso dograł Spas Delew, a Węgier płaskim dośrodkowaniem – jak na tacy – wyłożył piłkę Zwolińskiemu, który dopełnił formalności. Na odpowiedź Lech Poznań - Pogoń SzczecinLechitów nie trzeba było długo czekać. Po trzech minutach do remisu doprowadził Marcin Robak. Były zawodnik Portowców pokonał Dawida Kudłę w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi nieczysto przymierzył Dawid Kort. Futbolówka trafiła do Zwolińskiego, który stanął oko w oko z Matusem Putnocky’m. Tym razem 23-latek trafił prosto w golkipera Kolejorza. W 27. minucie drugiego gola dołożył Robak. Napastnik Lecha wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Pawłowskim.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2Po przerwie dobrą okazję miał Rafał Murawski, ale kapitan szczecinian w dogodnej okazji trafił w boczną siatkę. W 63. minucie Adama Frączczaka w szesnastce sfaulował Tamas Kadar, a Szymon Marciniak wskazał na wapno. Do piłki podszedł Zwoliński, jednak dobrą interwencją popisał się Putnocky. Piłkarz Pogoni próbował jeszcze dobijać, lecz fatalnie skiksował i posłał futbolówkę obok słupka. Kolejne fragmenty meczu nie obfitowały w zbyt wiele emocji. W 80. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Maciej Gajos. Dobrą interwencją popisał się Dawid Kudła, który sparował piłkę na korner. Tuż przed ostatnim gwizdkiem rezultat ustalił Abdul Aziz Tetteh. Zawodnik Kolejorza wykorzystał dośrodkowanie Macieja Gajosa z rzutu rożnego i celną główką pokonał Kudłę.

Lech, dzięki zwycięstwu, awansował na 8. miejsce. Pogoń z dziewięcioma punktami na koncie zajmuje 10. lokatę.