Liga Europy. Pewny awans Lecha

Lech Poznań po raz drugi pokonał macedoński FK Pelister Bitola 3:0 i awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Gole strzelili Łukasz Trałka oraz rezerwowi Darko Jevtić i Kamil Jóźwiak. W kolejnej fazie rozgrywek Kolejorz zmierzy się z norweskim FK Haugesund.

Piłkarze Lecha w rewanżowym spotkaniu z Macedończykami musieli jedynie potwierdzić swoją wyższość nad rywalem i przypieczętować awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Początek meczu to wyrównana gra w środku pola. Z minuty na minutę Kolejorz przechodził jednak do ofensywy. Swoich okazji nie potrafili jednak wykorzystać Nicklas Barkroth i Maciej Gajos. Piłkarze obu drużyn przez długi czas nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali. Jedynego gola w pierwszej części zdobył Łukasz Trałka. Ustawiony wyjątkowo na pozycji środkowego obrońcy defensywny pomocnik główkował celnie po rzucie rożnym.

Po zmianie stron do odrabiania strat zabrali się gospodarze. „Oko w oko” z Jasminem Buriciem stanął Baze Ilijoski. Bośniacki golkiper nie dał się jednak zaskoczyć i uchronił swój zespół od straty bramki. W 66. minucie prowadzenie podwyższył rezerwowy Darko Jevtić. Szwajcar otrzymał podanie z lewej strony, spod linii końcowej boiska od Macieja Makuszewskiego i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z około dziesięciu metrów umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi z rzutu wolnego przymierzył Ilijoski. Płaski strzał Macedończyka pewnie obronił jednak golkiper Dumy Wielkopolski.

Nenad Bjelica miał dzisiaj trenerskiego „nosa” przy dokonywaniu zmian. Na 3:0 rezultat podwyższył bowiem wprowadzony z ławki Kamil Jóźwiak. Dziewiętnastolatek pewnym uderzeniem po dograniu Macieja Makuszewskiego z lewej flanki pokonał Marko Jovanovskiego. W końcówce bliski szczęścia był Maciej Gajos. Kapitan Kolejorza trafił w słupek. Przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania do ostatniego gwizdka sędziego i to ich zobaczymy w następnej fazie rozgrywek.