Liga Europy. Jaga obudziła się po przerwie

Cztery gole zaaplikowali piłkarze Jagiellonii Białystok ekipie Dinama Batumi w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski rozkręcili się dopiero po przerwie, a do siatki rywali trafiali kolejno Gutieri Tomelin, Fiodor Cernych, Ivan Runje i Łukasz Sekulski.

Do Białegostoku piłkarze Dinama Batumi przyjechali po lekcję futbolu. Przed tygodniem przez długi czas stawiali opór faworyzowanym przeciwnikom, jednak ostatecznie musieli uznać ich wyższość. Wynik 0:1 pozostawiał skromną nadzieję w rewanżu. Na własnym stadionie pierwszoplanową rolę miała odgrywać jednak Jagiellonia. Brak awansu wicemistrzów Polski byłby sporą niespodzianką.

Choć od początku widowiska dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Ireneusza Mamrota, to lepszą okazję do zdobycia gola wypracowali goście. Centrował Elguja Grigalashvili, jednak żaden z jego partnerów nie był w stanie zamknąć akcji. Drugie ostrzeżenie pod adresem Jagi padło jeszcze przed przerwą. Futbolówka wylądowała w siatce po strzale głową Jaroslawa Kvasova. Z pomocą przyszedł tym razem arbiter, który podniósł chorągiewkę, orzekając spalonego.

Długo czekaliśmy na przebudzenie wicemistrzów Polski. W 58. minucie dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa uderzeniem głową wykończył Guti, pakując piłkę do siatki. W końcówce spotkania Dinamo musiało radzić sobie na dodatek w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Tornike Tarkhnishvili. Brak wiary zaczął mnożyć błędy. Najpierw po dalekim wybiciu Mariana Kelemena pojedynku sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Fiodor Cernych. Następnie – po centrze z narożnika boiska – futbolówkę do siatki rywali posłał Ivan Runje. W doliczonym czasie gry awans przypieczętował Łukasz Sekulski.

Jaga nie zawiodła. Po niemrawym początku zdołała wyznaczyć miejsce w szeregu słabszemu rywalowi, gwarantując sobie występ w II rundzie eliminacji Ligi Europy.