Wimbledon. Paire zbyt mocny dla Janowicza

Jerzy Janowicz zakończył swoją przygodę z tegorocznym Wimbledonem na trzeciej rundzie. Zbyt mocny dla Polaka okazał się Francuz Benoit Paire, który pokonał łodzianina 6:2, 7:6, 6:3.


Początek spotkanie nie zapowiadał jednostronnego spektaklu. Polak grał odważnie i agresywnie, idąc łeb w łeb z rywalem (2:2). Wszystko zmieniło się w piątym gemie, kiedy to Janowicz, przy własnym podaniu, zdołał zapisać na swoim koncie zaledwie punkt (2:3). Kolejne trzy odsłony były popisem Paire’a. Zaledwie jedno stracone oczko i dwa zwycięskie gemy „na sucho” przy własnym serwisie pozwoliły Francuzowi na wygraną w pierwszej partii w zaledwie dwadzieścia osiem minut (2:6).

Drugi set był jedynym, w którym łodzianin zdołał nawiązać wyrównaną walkę ze swoim przeciwnikiem. Janowicz tym razem był skuteczny przy wprowadzaniu piłki do gry. Szansę na przełamanie dopiero w dziewiątym gemie miał Paire. Zmarnował jednak dwie okazje na breaka przy stanie 4:4. Polak tuż przed decydującym o losach drugiej partii tie-breakiem (2-7) miał nawet piłkę meczową, ale jego rywal obronił się znakomitym serwisem i podwyższył prowadzenie w całym meczu (6:7).

Francuzowi do zwycięstwa w trzecim secie wystarczyło jedno przełamanie w ósmym gemie (3:5). Przy ostatnim w dzisiejszym spotkaniu własnym podaniu stracił tylko jeden punkt, czym w najlepszym możliwym stylu przypieczętował awans do czwartej rundy (3:6).

***

Wimbledon (Wielka Brytania), kort trawiasty, III runda gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) – Benoit Paire (Francja) 2:6, 6:7, 3:6

Sport.RIRM

drukuj