fot. twitter.com/iga_swiatek

US Open. Błyskawiczny awans Świątek

Iga Świątek szybko uporała się z Ivaną Jorović 6:0, 6:1 i awansowała do drugiej rundy US Open. Teraz jej rywalką będzie 11. na świecie Anastasija Sevastova.


Serbce od początku brakowało cierpliwości. Próbowała szybko kończyć wymiany, co najczęściej kończyło się błędem. Więcej zimnej krwi zachowała Iga Świątek. W drugim gemie wykorzystała podwójną pomyłkę Jorović na zagrywce. Prowadzenie 4:0 Polka zapewniła sobie po precyzyjnym returnie. 18-latka z Warszawy nie zwalniała tempa, by wygrać premierową partię 6:0. Przeciwniczka w całym secie zwyciężyła ledwie w pięciu wymianach.

W drugiej odsłonie rozpoczęło się podobnie. Świątek obroniła własne podanie. Później miała dwa break pointy, ale to właśnie wtedy Jorović pokazała charakter (1:1). Spoczęła jednak na laurach. Bo już chwilę później seria błędów z jej strony sprawiła, że Polka prowadziła 3:1. Bardzo wyrównany był kolejny gem. 18-letnia warszawianka broniła się przed przełamaniem. Wreszcie zaczęła torpedować Serbkę zagrywką. Ostatecznie skoczyło się na 6:1.

W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z Anastasiją Sevastovą. Reprezentantka Łotwy ma za sobą kiepski okres. Szybko pożegnała się z rywalizacją w Toronto i Cincinnati.

* * *

US Open (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej kobiet:
Iga Świątek (Polska) – Ivana Jorović (Serbia) 6:0, 6:1

Sport.RIRM

drukuj