WTA Doha. Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę w ćwierćfinale

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dausze. W czwartek Polka pokonała najwyżej rozstawioną Białorusinkę Arynę Sabalenkę (6:2, 6:3). Jej kolejną rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari.

W Katarze Iga Świątek jest rozstawiona z numerem siódmym. Z Aryną Sabalenką mierzyła się po raz drugi i skutecznie zrewanżowała się za listopadową porażkę w fazie grupowej WTA Finals w Guadalajarze.

Polka świetnie zaczęła mecz, bo od przełamania rywalki. Jej łupem padły też dwa kolejne gemy i prowadziła 3:0. Później obie zawodniczki przegrywały przy swoim podaniu. Do dobrego serwisu pierwsza wróciła Świątek i wygrała seta 6:2.

W drugiej partii nastąpiła odwrotna sytuacja. To Białorusinka objęła prowadzenie 3:0. Od tego momentu „Biało-Czerwona” grała jednak koncertowo. Wygrała sześć gemów z rzędu i mogła się cieszyć z awansu do półfinału. Spotkanie trwało godzinę i 14 minut.

Teraz na drodze Igi Świątek stanie Greczynka Maria Sakkari.