Ekstraklasa. Pierwsze zwycięstwo Nafciarzy w sezonie! Pogoń kończyła w osłabieniu

Szóstą kolejkę zmagań PKO BP Ekstraklasy kończyło spotkanie Pogoni Szczecin z Wisłą Płock. Nafciarze na wyjeździe pokonali Portowców 2:1. Zwycięstwo podopiecznym Radosława Sobolewskiego zapewniły trafienia Ricardinho i Dominika Furmana. Gospodarzy stać było jedynie na gola Srdjana Spiridonovicia. Pod koniec meczu z boiska wyrzucony został Ricardo Nunes.

Na zakończenie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy nadzwyczaj dobrze spisująca się Pogoń Szczecin zmierzyła się z ostatnią w tabeli Wisłą Płock. Faworyzowani gospodarze szybko stracili bramkę. W 11. minucie Nafciarze wzorowo wyprowadzili atak prawą stroną boiska, a podanie Jakuba Rzeźniczaka na gola zamienił Ricardinho. Dante Stipica został zmuszony do wyciągnięcia piłki z własnej bramki.

Szczęście gości trwało raptem… 3 minuty. Tyle czasu potrzebowali podopieczni Kosty Runjaicia, by wyrównać. Marcin Listkowski przejął piłkę po niedokładnym wybiciu Michała Marcjanika i natychmiast uruchomił Srdjana Spiridonovicia. Austriak nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W kolejnej fazie nieznacznie przeważali piłkarze Pogoni Szczecin, ale nie potrafili zamienić swoich sytuacji na bramkę i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze Radosława Sobolewskiego. Trzy minuty po wznowieniu gry Stipica został pokonany po raz drugi. Konstantinos Triantafyllopoulos nieczysto kopnął piłkę, a do futbolówki dopadł Dominik Furman, który mocnym strzałem dał prowadzenie przyjezdnym.

Stracony gol mobilizująco podziałał na gospodarzy dzisiejszego spotkania. Po godzinie gry Wisła Płock została zamknięta na własnej połowie. Swoje szanse zmarnowali między innymi Ricardo Nunes i Adam Buksa. Szczecinianie dodatkowo osłabili się w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Wówczas drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Ricardo Nunes. Nafciarze, grając w przewadze, bez większych problemów kontrolowali to, co działo się na boisku. Ostatecznie Wisła sensacyjnie zwyciężyła w Szczecinie.

Było to pierwsze zwycięstwo Nafciarzy w tym sezonie. Dzięki trzem punktom płocczanie wydostali się ze strefy spadkowej i obecnie plasują się na 13. miejscu. Dla Pogoni Szczecin była to pierwsza porażka w tym sezonie. Podopieczni Kosty Runjaicia przed spotkaniem mieli okazji, by awansować na fotel lidera. Teraz muszą zadowolić się drugą lokatą. W następnej kolejce płocczanie na własnym terenie podejmą ŁKS Łódź, a Pogoń we Wrocławiu zmierzy się ze Śląskiem.