fot. PAP/EPA

FIFA World Cup 2018. Telstar 18 – klasyka połączona z nowoczesnością

Telstar 18 to piłka, która zawita na mistrzostwach świata w Rosji. Futbolówka wyglądem ma nawiązywać do modelu Telstar z 1970 roku, który był pierwszym dedykowanym mundialowi projektem firmy Adidas.


Projekt przygotowany przez sponsora technicznego turnieju przedstawia nowoczesny design w nawiązaniu do klasycznego wyglądu, czyli piłki mającej łaty w kolorach czarnym i białym, które miały zwiększać widoczność futbolówki w odbiornikach przedstawiających czarno-biały obraz.

Wydajność podczas gry i wytrzymałość piłki ma zapewnić m.in. nowy wzór łat oraz metaliczne wykonanie jej paneli. W dodatku zawiera ona elementy, które zostały wyprodukowane w procesie recyklingu.

Co ciekawe, po raz pierwszy użyto chipu NFC, który sprawił, że jest to najnowocześniejsza futbolówka na świecie. Rozwiązanie to pozwala na interakcję z Telstarem za pomocą smartfona, dzięki czemu jej użytkownicy będą mieli dostęp do ekskluzywnych treści oraz spersonalizowanych wyzwań. Dostęp do takiej aplikacji jest możliwy dopiero po wygenerowaniu przez Telstar 18 unikalnego identyfikatora.

Twórcy zapewnili, że wyprodukowana przez nich piłka posiada najlepszą możliwą wydajność, która została uzyskana  przy współpracy z zawodnikami Realu Madryt, Manchesteru United, Juventusu Turyn oraz reprezentacji Argentyny.

Telstar 18 grano między innymi w zakończonym już sezonie Lotto Ekstraklasy. Różnice pomiędzy futbolówką wykorzystywaną na polskich boiskach, a tą, która będzie używana na mistrzostwach świata w Rosji są kosmetyczne, gdyż dotyczą jedynie loga rozgrywek.

Sport.RIRM

drukuj