fot. PAP/Adam Warżawa

FIFA World Cup 2018. Przygotowania do mundialu

Polscy piłkarze rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata w Rosji. Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Juracie. Później zawodnicy przeniosą się do Arłamowa.


Do mundialu w Rosji zostały 24 dni.

Najważniejszym naszym meczem jest pierwsze spotkanie z Senegalem – mówił Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Z Senegalem biało-czerwoni zagrają 19 czerwca.

Prowadzimy monitoring naszych przeciwników. Co do dokładnego rozpracowania, to oczywiście taki materiał posiadamy – podkreślił trener biało-czerwonych.

Adam Nawałka nie ma łatwego zadania. Na mundial pojedzie 23 zawodników. W grze o paszporty do Rosji pozostało 32 piłkarzy.

Widać, że wielu zawodników młodych ostro atakuje pozycję czy to w szerokiej kadrze, czy już na najbliższe mecze – zaznaczył szkoleniowiec.

Bo młodzi rzeczywiście mogą pójść za historią Bartka Kapustki, który w trakcie Euro 2016 był jokerem w talii Adama Nawałki. W notesie selekcjonera znaleźli się m.in. Jan Bednarek, Dawid Kownacki, Sebastian Szymański czy Szymon Żurkowski.

Co do zawodników z mniejszym doświadczeniem, zawodników młodych, to oczywiście wszyscy mają szansę na wyjazd – powiedział opiekun reprezentacji Polski.

Wszystko zweryfikuje boisko. Pierwszy sprawdzian w Juracie. Tutaj biało-czerwoni rozpoczynają przygotowania.

Pełna indywidualizacja. Zawodnicy, którzy mają trochę do nadrobienia pod względem zarówno treningów wyrównawczych, jak i rytmu meczowego, będą pracować intensywniej – dodał selekcjoner Adam Nawałka.

Na trening piłkarze będą dojeżdżać rowerami – mówił dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

Oczywiście w tour de Jurata będzie tutaj jakaś konkurencja, kto pierwszy bezpiecznie dojedzie na trening – powiedział Tomasz Iwan.

Pojutrze kadra będzie gościć u prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zostaliśmy zaproszeni do rezydencji wraz z rodzinami. To dla nas duża atrakcja i oczywiście wyróżnienie – zaznaczył dyrektor reprezentacji.

Tyle z atrakcji, bo zgrupowanie to w pierwszej kolejności ciężka praca.

Mamy w planie rozegranie gry kontrolnej w Juracie, następnie w Arłamowie. Warunki meczowe będzie nam sędziował arbiter międzynarodowy Szymon Marciniak – akcentował szkoleniowiec kadry.

Nazwiska 23 piłkarzy, którzy pojadą na mundial, Adam Nawałka ogłosi 4 czerwca.

Sport.RIRM

drukuj