IO w Tokio 2020. Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Polka musiała uznać wyższość Aryny Sablenki (2:6, 1:6). Białorusinka jest trzecia w rankingu WTA.

Magda Linette nie była w stanie przeciwstawić się Białorusince. Aryna Sablenka serwowała bardzo dobrze i mocno uderzała piłki.

Magda Linette bardzo dobrze rozpoczęła pierwszego seta. Po przełamaniu objęła prowadzenie 2:1. Niestety, później Aryna Sablenka wygrała pięć kolejnych gemów i zakończyła tę część rywalizacji zwycięstwem 6:2.

Białorusinka bardzo dobrze serwowała i mocno uderzała piłki, dzięki czemu udokumentowała swoją przewagę także w drugiej odsłonie. Trzecia „rakieta” świata szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i kontrolowała grę, spokojnie doprowadzając do jej końca. Drugi set zakończył się wynikiem 6:1. Pojedynek trwał tylko 69 minut.