French Open: Łatwa przeprawa Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego na ziemnych kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W pierwszym meczu Polka – rozstawiona z numerem trzecim – wygrała 6:3, 6:0 z Chinką Shuai Zhang.

Zajmująca 34. miejsce w rankingu WTA 25-letnia Shuai Zhang nie zmusiła Polki do większego wysiłku. „Isia” potrzebowała niewiele ponad godzinę by odnieść łatwe zwycięstwo. Niemałych emocji dostarczył tylko pierwszy set, w którym przez dłuższy czas żadna z zawodniczek nie była wstanie wygrać przy własnej zagrywce. Pierwsza dokonała tego Radwańska, która objęła prowadzenie 5:3. Ostatecznie rozstawiona z „trójką” krakowianka wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set przebiegał już pod wyraźne dyktando bardzo dobrze dysponowanej Polki. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego okazała się bezbłędna i bezwzględna, po 22 minutach wygrała do zera.

W drugiej rundzie Agnieszka Radwańska, ubiegłoroczna ćwierćfinalistka imprezy, zmierzy się z Francuzką Mathilde Johansson (nr 141) lub z Czeszką Karoliną Pliskovą (nr 119).

Agnieszka Radwańska – Shuai Zhang 2:0 (6:3, 6:0)