WTA Tokio. Łatwy mecz i szybki awans Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do półfinału turnieju WTA na twardych kortach w Tokio. W swoim dzisiejszym meczu rozstawiona z numerem drugim reprezentantka Polski w dwóch setach pokonała Monikę Pulig 6:2, 6:3.


Obie zawodniczki zmierzyły się do tej pory zaledwie raz, podczas tegorocznego Australian Open. Wówczas „Isia” straciła zaledwie cztery gemy, a w całym spotkaniu triumfowała 6:4, 6:0. Trudno było ją jednak wskazać w piątkowym pojedynku za zdecydowaną faworytkę. Wszak jej dzisiejsza rywalka to złota medalistka niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tennis Pan Pacific OpenĆwierćfinałowe starcie miało podobny przebieg jak te rozegrane przed kilkoma miesiącami na kortach w Melbourne. Polka szybko przejęła inicjatywę i już w trzecim gemie uzyskała przewagę przełamania, po czym pewnie wygrała przy własnej zagrywce „na sucho” dzięki autowemu forhendowi Pulig (3:1). W dalszej fazie seta obraz gry nie uległ zmianie. W efekcie Radwańska zwyciężyła 6:2, a pierwszą odsłonę zakończyła asem serwisowym.

Tennis Pan Pacific OpenNieco większych emocji dostarczyła druga partia. Choć już w pierwszym gemie krakowianka odebrała podanie Portorykance, ta chwilę później odpowiedziała tym samym, wykorzystując głównie błędy własne naszej tenisistki. „Isia” nie pozostawała jednak dłużna i od stanu 2:2 ponownie nadawała ton wydarzeniom na korcie. Mocny, a przede wszystkim skuteczny serwis oraz niemal bezbłędna postawa przy siatce sprawiły, że tego seta reprezentantka Polski wygrała 6:3, wykorzystując meczbola już za pierwszym podejściem.

W sobotnim półfinale Radwańska zmierzy się z Karoliną Woźniacką. Dunka pokonała naszą rodaczkę, Magdę Linette, 6:4, 6:3.

***

WTA Tokio (Japonia), kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Monica Puig (Portoryko) 6:2, 6:3

Sport.RIRM

drukuj