Faworyci zagrają o tytuł! Djoković i Federer w finale Wimbledonu!

Novak Djoković i Roger Federer spotkają się w finale tenisowego Wimbledonu. W dzisiejszych meczach Serb pokonał Bułgara Grigora Dimitrowa, a Szwajcar w trzech setach rozprawił się z Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem.

Drugi na liście światowej Djoković w otwierającej partii tylko raz zdołał przełamać przeciwnika. W trzecim gemie rozbił Dimitrowa do zera, co w konsekwencji pozwoliło mu na zwycięstwo w secie 6:4. Od początku drugiego starcia na korcie wciąż rządził Serb. Bułgar obudził się w samą porę. Od stanu 1:3 wygrał pięć gemów z rzędu. Dwukrotnie zwyciężał przy podaniu swojego bardziej utytułowanego rywala, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Trzecia odsłona to rywalizacja gem za gem, którą w tie-breaku rozstrzygnął na swoją korzyść Djoković. Serb wygrał pewnie 7:2, a do upragnionego finału brakowało mu już tylko jednego seta. Ostatnia partia trwała przeszło godzinę. Bliski doprowadzenia do remisu był Dimitrow, który zmarnował aż cztery piłki setowe. Zaciekle walczący drugi tenisista świata na więcej Bułgarowi już nie pozwolił. Od stanu 3:6 w tie-breaku rozprawił się z przeciwnikiem na przewagi, zwyciężając ostatecznie 9:7.

Drugi dzisiejszy pojedynek od początku do końca przebiegał pod dyktando Rogera Federera. Wielokrotny triumfator Wimbledonu rozprawił się z Raoniciem w nieco ponad półtorej godziny. Otwierające starcie rozpoczął od przełamania, co zapewniło mu zwycięstwo 6:4. W kolejnych partiach Szwajcar wygrywał kluczowe wymiany, dzięki czemu pewnie pokonał niżej notowanego Kanadyjczyka.

Finał turnieju singlowego mężczyzn zaplanowano na najbliższą niedzielę.