fot. PAP/EPA

WTA New Haven. Radwańska znów odpada w pierwszej rundzie

Po raz kolejny już na pierwszej rundzie Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem rangi WTA. Reprezentantka Polski odpadła z dalszej rywalizacji na kortach w New Haven po porażce z Czeszką Petrą Kvitovą 1:6, 6:7.


Kvitova już od pierwszych akcji udowadniała, kto będzie dzielił i rządził na korcie. Gem otwarcia wygrany „na sucho” zwiastował jedynie problemy, jakie mogą czekać naszą zawodniczkę. I w dalszej fazie meczu faktycznie tak było (1:3). Polka miała olbrzymie kłopoty z utrzymaniem własnego podania, dając się dwukrotnie przełamać, a dodatkowo wobec znakomitej postawy rywalki na zagrywce, gładko przegrała pierwszego seta 1:6.

Ciekawszy przebieg miała druga partia, w której „Isia” prowadziła nawet 3:1, a następnie 6:5. Chwilę później Czeszka z łatwością jednak doprowadziła do tie-breaka. W nim Petra Kvitova poszła za ciosem. Od 3-3 zdobyła cztery następne punkty i ostatecznie mogła się cieszyć ze zwycięstwa w całym spotkaniu (6:7).

Tym samym – w wyniku porażki – Agnieszka Radwańska straci 185 oczek, w efekcie czego spadnie z zajmowanej obecnie 39. pozycji w rankingu WTA. Słaba forma krakowianki nie napawa optymizmem przez zbliżającym się US Open.  Nasza reprezentantka nie będzie w Nowym Jorku rozstawiona, a to oznacza, że już w pierwszej rundzie może trafić na groźną przeciwniczkę. Początek zmagań w ostatniej wielkoszlemowej imprezie sezonu zaplanowano na 27 sierpnia.

***

New Haven (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Petra Kvitova (Czechy, 3) 1:6, 6:7

Sport.RIRM

drukuj