WTA Stuttgart. Mecz przełamań i porażka Radwańskiej w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 4:6, 3:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka nie radziła sobie przy własnym podaniu, aż siedmiokrotnie dając się przełamać rywalce.

Mecz rozpoczął się nietypowo. Żadna z zawodniczek nie potrafiła triumfować przy własnej zagrywce. Rozstawiona z „6” Szarapowa wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Isia do trzech przełamań potrzebowała pięciu piłek. W decydującym 8. gemie Polka miała trzy kolejne break pointy, jednak żadnego z nich nie zdołała wykorzystać. Po następnych wymianach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Szarapowa, która objęła prowadzenie 5:3. W dziewiątej partii turniejowa „1” w końcu triumfowała przy własnym podaniu. Rosjanka odpowiedziała szybko i pewnie, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugą odsłonę Radwańska rozpoczęła od czterech przegranych gemów. Szansę na przełamanie miała w drugiej partii, jednak po raz kolejny nie wykorzystała trzech break pointów. Po raz pierwszy Polka wygrała własne podanie w piątym gemie. Przy prowadzeniu Szarapowej 5:2, Isia zdołała obronić sześć piłek meczowych. Sama wygrała pierwszą szansę na przełamanie i doprowadziła do stanu 5:3 dla Rosjanki. W następnym gemie Krakowianka zdołała obronić jedną z kolejnych dwóch piłek meczowych, przegrywając ostatecznie 4:6, 3:6.

W Stuttgarcie Szarapowa wygrywała w 2012 i 2013 roku, pokonując w finale Wiktorię Azarenkę i Na Li. Dzisiejszy pojedynek był jedenastym starciem Rosjanki z Radwańską. Dotychczas Polka wygrała z  9. rakietą świata tylko dwukrotnie. W półfinale rywalką Szarapowej będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Sarą Errani i Carlą Suarez Navarro.

A. Radwańska (1) – M. Szarapowa (6) 4:6, 3:6

Sport/RIRM

drukuj