Ekstraklasa: Górale zdobyli Kraków, Cracovia na kolanach!

W pierwszym spotkaniu 31. kolejki TMobile Ekstraklasy Podbeskidzie BielskoBiała pokonało na wyjeździe Cracovię 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 58. minucie Fabian Pawela.

Obie „jedenastki” przystąpiły do tego meczu z nieco odmiennych pozycji: gospodarze jako lider grupy spadkowej, Górale jako jeden z głównych kandydatów do spadku. Bilans dotychczasowych pojedynków pomiędzy Cracovią i Podbeskidziem w bieżącym sezonie przemawiał na korzyść tych pierwszych. W rundzie jesiennej piłkarze Wojciecha Stawowego pokonali przed własną publicznością „Górali” 4:2, natomiast wiosną w Bielsku-Białej drużyny podzieliły się punktami (1:1).

Samo spotkanie było mocno rozczarowujące i nie dostarczyło wielu emocji. W pierwszej połowie inicjatywę posiadała Cracovia, ale ciężko było im przełamać szyki defensywne zespołu Leszka Ojrzyńskiego. Co więcej, to goście byli bliżej zdobycia bramki. Najbliżej szczęścia był w 25. minucie Damian Chmiel, który jednak nie zdołał pokonać Krzysztofa Pilarza strzałem z 13 metrów. Chwilę później wyborną okazję zmarnował również Błażej Telichowski. Tuż przed przerwą mogło być 1:0 dla Pasów. Dwójkową akcje przeprowadzili Dawid Nowak i Saidi Ntibazonkiza. Ten pierwszy podawał, ale ten drugi nie potrafił opanować futbolówki tuż przed bramką Richarda Zajaca.

Wreszcie, w 58. minucie  kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Kałuży doczekali się gola, ale dla gości. Świetnym prostopadłym podaniem Anton Sloboda uruchomił Fabiana Pawelę, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i pomimo usilnych starań Cracovia nie doprowadziła nawet do remisu. Tym samym bielszczanie dopisują do swojego konta kolejne trzy ligowe punkty, przy okazji rewanżując się krakowianom za porażkę z jesieni (2:4).

Cracovia Podbeskidzie BielskoBiała 0:1

Pawela 58’

Cracovia: Pilarz – Nykiel (Dudzic 79’), Żytko, Marciniak, Jaroszyński (Steblecki 68’), Papadopoulos (Boljević 61’), Dąbrowski, Straus, Ntibazonkiza, Nowak, Bernhardt

Podbeskidzie: Zając – Adu Kwame, Konieczny, Telichowski, Górkiewicz, Iwański, Sloboda, Chmiel (Bartlewski 87’), Kołodziej (Malinowski 46’), Sokołowski, Pawela (Lebedyński 68’)