Ekstraklasa. Mistrz ponownie traci gole w końcówce

Piast Gliwice pozostaje bez zwycięstwa w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski polegli na wyjeździe w starciu ze Śląskiem Wrocław 1:2. W końcówce losy widowiska odwrócili Erik Exposito i Łukasz Broź.

Od pierwszych minut na murawie działo się niewiele. Wreszcie Piastowi wcale nie pomogły piłkarskie umiejętności, ale szczęście. Na prawej stronie Bartosz Rymaniak oszukał Przemysława Płachetę. Po jego centrze futbolówka odbiła się od kilku graczy. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Jorge Felix, który z bliska trafił na 1:0.

Płacheta przed przerwą próbował się zrehabilitować. Uderzał celnie z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął Frantisek Plach. W doliczonym czasie gry – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – gola mógł zdobyć Rymaniak. Instynktownie interweniował Matus Putnocky. Na dobitkę nie pozwolili już obrońcy. Piast walczył o bramkę do szatni. Już po chwili bliski tego był Piotr Parzyszek, jednak – zamiast do siatki – trafił w słupek.

Po zmianie stron Putnocky ponownie uratował Śląsk, kiedy z trudem odbił piłkę po niesygnalizowanym strzale Martina Konczkowskiego. Piast był tym zespołem, który dyktował warunki. Dwukrotnie skuteczności zabrakło Dominikowi Steczykowi. Napastnik najpierw spudłował, potem zatrzymał go golkiper.

Mistrzowie Polski pozwolili, by w Śląsku przetrwała nadzieja na wygraną. Zapłacili za to w końcówce. W 78. minucie futbolówkę z linii bramkowej wybił Uros Korun. W kolejnej akcji gospodarze szukali uderzenia zza szesnastki. Takie zagranie wprowadziło spory chaos w szeregi obronne rywala. Najlepiej wyszedł na tym Erik Exposito, który dał swojej drużynie wyrównanie.

Miejscowi chcieli więcej. Byli aktywni, co przyniosło efekt w postaci rzutu karnego. Jakub Holubek przewrócił Łukasza Brozia, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

Śląsk jest liderem Ekstraklasy. Jako jedyny ma w swoim dorobku komplet zwycięstw.