Bundesliga. Bayern wygrywa, Lewandowski bez gola

Bayern Monachium zgodnie z planem wygrał na Alianz Arenie z Herthą Berlin 2:0 w meczu 14. kolejki Bundesligi. Mistrzów Niemiec do wygranej poprowadzili Thomas Mueller oraz Kingsley Coman. Tym razem Robert Lewandowski nie powiększył swojego dorobku bramkowego.

Bayern już przed obecnym sezonem był murowanym kandydatem do mistrzowskiego tytułu i jak na razie nie zawodzi. Bawarczycy, jako jedyny zespół w Bundeslidze, nie zaznał goryczy porażki i zaledwie raz stracił punkty (bezbramkowy remis z Eintrachtem Frankfurt). Pozostałe spotkania kończyły się bowiem zwycięstwami ekipy Pepa Guardioli.

Bayern Munich vs Hertha BSC BerlinJuż w 10. minucie nasz reprezentacyjny kapitan – Robert Lewandowski mógł zapewnić prowadzenie swojej drużynie, lecz na jego nieszczęście trafił piłką w słupek. Następnie próbował Arturo Vidal i ponownie Lewandowski, lecz obaj nie mogli znaleźć sposobu na Rune Jarsteina. Dopiero w 34. minucie Thomas Mueller wpisał się na listę strzelców. Vidal zacentrował w „szesnastkę”, podanie przedłużył Mehdi Benatia, a Mueller efektownym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki rywali. Chwilę później Bawarczycy prowadzili już różnicą dwóch goli. Javi Martinez otrzymał podanie w okolicach pola karnego, następnie znakomicie uruchomił Kingsley’a Comana, który strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza gospodarzy.

Bayern Munich vs Hertha BSC BerlinPo zmianie stron monachijczycy zmusili gości do obrony, jednak nie potrafili powiększyć swojego dorobku bramkowego. Dwie stuprocentowe okazje zmarnował Lewandowski. W obu przypadkach od Polaka lepszy okazał się Jarstein. Bramkarz przyjezdnych miał sporo pracy, bo oprócz próby Lewego poradził sobie także z uderzeniami Sebastiana Rode oraz Vidala. Dopiero w 79. minucie zatrudniony został Manuel Neuer. Jego dzisiejszą formę sprawdził Genki Haraguchi, jednak ten uderzył w taki sposób, że niemiecki golkiper spokojnie złapał futbolówkę. W ostatnich minutach mistrzowie Niemiec kontrolowali przebieg wydarzeń i po końcowym gwizdku schodzili z boiska z kompletem punktów.

Dzięki dzisiejszej wygranej Bayern powiększył swoją przewagę na drugą Borussią Dortmund do jedenastu punktów. Drużyna Łukasza Piszczka ma do rozegrania jednak jeszcze jedno spotkanie więcej. Hertha z kolei spadła na 5. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce Bawarczycy sprawdzą formę Borussii Moenchengladbach, a piłkarze ze stolicy Niemiec zmierzę się na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen.